Obchodzone w niedzielę „Święto Fajki” zbiegło się z rocznicami: 25-lecia partnerstwa miast Przemyśl – Paderborn oraz 15-lecia partnerstwa Przemyśla i Egeru, dlatego tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Fajka Partnerska”.

fot.Jacek Szwic
Turniej wolnego palenia fajki w podziemiach ratusza.

fot.Jacek Szwic
Atrakcje przygotowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
Tradycją święta są też pochody fajczarzy i fajkarzy (pierwsi to ci, którzy fajki wyrabiają, a drudzy ci, co je palą). Kilka minut po szesnastej barwny korowód, poprzedzany Młodzieżową Orkiestrą Dętą, wyruszył spod ratusza.
Następnie nieopodal Muzeum Dzwonów i Fajek nastąpiło uroczyste rozpalenie „fajki-ławeczki” i korowód powrócił na Rynek, gdzie na estradzie występował węgierski duet László Gonda i Ernö Báder, niemiecka grupa Reset oraz zespół Yellow Horse, a na zakończenie – jako gwiazda wieczoru – zagrał Koniec Świata. I tak rozpoczął się rok fajczarzy, który trwa od jednego święta fajki do następnego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze