Reklama

Niedziela pod znakiem fajki i partnerstwa w Przemyślu [ZDJĘCIA]

20/06/2018 11:00

Obchodzone w niedzielę „Święto Fajki” zbiegło się z rocznicami: 25-lecia partnerstwa miast Przemyśl – Paderborn oraz 15-lecia partnerstwa Przemyśla i Egeru, dlatego tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Fajka Partnerska”.


fot.Jacek Szwic
Turniej wolnego palenia fajki w podziemiach ratusza.

Król fajki

Tradycją „Święta Fajki” są turnieje wolnego palenia fajki „Kolebka”. Dyscyplina ta polega na tym, że zawodnicy mają jednakowe fajki, taką samą ilość tytoniu, tylko trzy zapałki i zwycięża ten, kto najdłużej będzie fajkę palił.

W tym roku turniej miał charakter międzynarodowy i odbył się nie jak zwykle w klubie „Niedźwiadek”, tylko w podziemiach pod ratuszem. Wzięło w nim udział 63 zawodników, a zwyciężył Yurij Madorsky z Kijowa, który palił fajkę jedną godzinę 25 minut i 55 sekund.

Zwycięzca otrzymał tytuł „Króla polskiej fajki” i koronę, którą włożył mu na głowę prezydent miasta Przemyśla Robert Choma. 


fot.Jacek Szwic
Atrakcje przygotowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Pochód fajek i sporo muzyki

Tradycją święta są też pochody fajczarzy i fajkarzy (pierwsi to ci, którzy fajki wyrabiają, a drudzy ci, co je palą). Kilka minut po szesnastej barwny korowód, poprzedzany Młodzieżową Orkiestrą Dętą, wyruszył spod ratusza.

Następnie nieopodal Muzeum Dzwonów i Fajek nastąpiło uroczyste rozpalenie „fajki-ławeczki” i korowód powrócił na Rynek, gdzie na estradzie występował węgierski duet László Gonda i Ernö Báder, niemiecka grupa Reset oraz zespół Yellow Horse, a na zakończenie – jako gwiazda wieczoru – zagrał Koniec Świata. I tak rozpoczął się rok fajczarzy, który trwa od jednego święta fajki do następnego.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama