Reklama

Nielegalne papierosy o wartości 35 tys. zł w kiosku i samochodzie

04/08/2015 10:48

663 paczek ukraińskich papierosów ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej w kiosku i mieszkaniu właścicielki w Mielcu. Natomiast w Buszkowicach zatrzymano kierowcę BMW, który przewoził 2767 paczek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa – Jasionki w trakcie wykonywania czynności służbowych przeprowadzili kontrolę kiosku w centrum Mielca. Okazało się, że znajduje się w nim kilkaset paczek papierosów pochodzących z przemytu. Strażnicy graniczni dokonali także przeszukania mieszkania osób prowadzących kiosk. Do przechowywanej kontrabandy poza właścicielką mieszkania przyznał się również 55-letni mężczyzna. Straż Graniczna wszczęła postępowanie karno-skarbowe i prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie. Grozi im kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Natomiast w miejscowości Buszkowice w powiecie przemyskim funkcjonariusze prowadzący kontrolę drogową zatrzymali BMW na brytyjskich tablicach rejestracyjnych. Mieszkaniec Podkarpacia czasowo przebywających w Anglii przewoził w samochodzie 2767 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość kontrabandy wynosiła ponad 35 tys. zł. Kierowca przyznał się do nabycia i przewożenia papierosów, jednak twierdził, że zakupił je od nieznajomych osób na własne potrzeby. Poddał się karze dobrowolnie. 


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości