Reklama

Nielegalni imigranci ukryci w tirze z oponami

28/05/2019 12:15

Kierowca jednej z serbskich ciężarówek, wjeżdżając na stację benzynową, usłyszał dobiegające z naczepy dziwne odgłosy. Podejrzewając, że w naczepie mogą znajdować się ukryte osoby, powiadomił policjantów, ci zaś strażników granicznych.

Po otwarciu naczepy, w której transportowane były opony, mundurowi ujawnili 3 mężczyzn, wszyscy w wieku 19 lat. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że pochodzą z Afganistanu i 3 dni wcześniej „wyruszyli w podróż swojego życia – do Niemiec”. Za eskapadę zapłacili, będąc jeszcze na terytorium Serbii, po 2 tysiące euro każdy. Chcieli zamieszkać u naszych zachodnich sąsiadów. W trakcie czynności procesowych cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 2 lat. W ramach readmisji uproszczonej zostali przekazani z powrotem na Słowację.


fot.serwis KAS
owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama