Kierowca jednej z serbskich ciężarówek, wjeżdżając na stację benzynową, usłyszał dobiegające z naczepy dziwne odgłosy. Podejrzewając, że w naczepie mogą znajdować się ukryte osoby, powiadomił policjantów, ci zaś strażników granicznych.
Po otwarciu naczepy, w której transportowane były opony, mundurowi ujawnili 3 mężczyzn, wszyscy w wieku 19 lat. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że pochodzą z Afganistanu i 3 dni wcześniej „wyruszyli w podróż swojego życia – do Niemiec”. Za eskapadę zapłacili, będąc jeszcze na terytorium Serbii, po 2 tysiące euro każdy. Chcieli zamieszkać u naszych zachodnich sąsiadów. W trakcie czynności procesowych cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 2 lat. W ramach readmisji uproszczonej zostali przekazani z powrotem na Słowację.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze