Reklama

Niemieccy gimnazjaliści u Niepokalanek

03/10/2016 14:00

Uczniowie Szkoły Sióstr Niepokalanek po raz kolejny gościli rówieśników z niemieckiego gimnazjum w Bergisch-Gladbach. Międzyszkolna wymiana uczniów, poświęcona szlifowaniu języka i poznawaniu kultury, rozpoczęła się w 2000 r. Tegoroczna wizyta to już szesnaste spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej.

W trakcie dziesięciodniowego pobytu niemieccy gimnazjaliści wspólnie z rówieśnikami zwiedzali Jarosław, odwiedzili Kraków, Oświęcim, byli też w Radawie. Wspólnie[paywall] przygotowywali i prowadzili lekcje języka niemieckiego.

– Celem długoletniej współpracy prowadzonej przez naszą szkołę jest nie tylko doskonalenie kompetencji językowych, powiększanie kręgu osobistych doświadczeń, ale także pokazanie podobieństw i odmienności kulturowej, które prowadzą do kształtowania poczucia własnej tożsamości i dumy z bycia Polakiem – podkreśla dyrektor szkoły s. Jolanta Zakrzewska.

– Dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (DPJW) przez 16 lat zrealizowaliśmy wiele wymian językowych. Angażujemy też wolontariuszki, między innymi z Australii i Nowej Zelandii, które prowadzą konwersacje językowe – dodaje dyrektor.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama