Uczniowie Szkoły Sióstr Niepokalanek po raz kolejny gościli rówieśników z niemieckiego gimnazjum w Bergisch-Gladbach. Międzyszkolna wymiana uczniów, poświęcona szlifowaniu języka i poznawaniu kultury, rozpoczęła się w 2000 r. Tegoroczna wizyta to już szesnaste spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej.
W trakcie dziesięciodniowego pobytu niemieccy gimnazjaliści wspólnie z rówieśnikami zwiedzali Jarosław, odwiedzili Kraków, Oświęcim, byli też w Radawie. Wspólnie[paywall] przygotowywali i prowadzili lekcje języka niemieckiego.
– Celem długoletniej współpracy prowadzonej przez naszą szkołę jest nie tylko doskonalenie kompetencji językowych, powiększanie kręgu osobistych doświadczeń, ale także pokazanie podobieństw i odmienności kulturowej, które prowadzą do kształtowania poczucia własnej tożsamości i dumy z bycia Polakiem – podkreśla dyrektor szkoły s. Jolanta Zakrzewska.
– Dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (DPJW) przez 16 lat zrealizowaliśmy wiele wymian językowych. Angażujemy też wolontariuszki, między innymi z Australii i Nowej Zelandii, które prowadzą konwersacje językowe – dodaje dyrektor.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze