Zarząd Osiedla nr 18 „Rycerskie” zwrócił się do polityków PiS z prośbą o wsparcie wniosku o dofinansowanie remontu ul. Bielskiego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że projekt ma duże szanse na realizację, ale nie jest to zasługą starań polityków żadnej opcji.
Wniosek o remont ul. Bielskiego został złożony w ramach naboru z programu Fundusz Dróg Samorządowych na lata 2020 – 2021. Znalazł się na 12. miejscu listy rezerwowej.
Przewodniczący zarządu osiedla Jerzy Giec zaznaczył, że mieszkańcy postulowali o generalny remont już od 20 lat. Zwrócił uwagę, że projekt ten był już składany w poprzednich latach, jednak władze miasta zdecydowały się wówczas na remont tylko ul. Wysockiego. W ostatnim naborze – mimo że stan drogi wcale się nie poprawił – nie uzyskał już tak dużej punktacji przy weryfikacji wniosków.
„Dzisiaj ulica Bielskiego jest drogą o dużym natężeniu ruchu. Wkład własny zabezpieczył[paywall] samorząd Przemyśla. Praktycznie, jadąc można dostać choroby wibracyjnej, a przy tym wytwarzana jest duża ilość decybeli, znacznie szkodliwych dla zamieszkałych tu ludzi” – czytamy w piśmie.
Pismo trafiło do posła Marka Kuchcińskiego, wicemarszałka województwa Piotra Pilcha, radnego miejskiego Macieja Kamińskiego oraz do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.
„Zgłoszony wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych został przygotowany dla zadania o charakterze remontowym. Zadania tego typu z zasady uzyskują mniejszą maksymalną ilość punktów w porównaniu do zadań o charakterze przebudowy lub budowy, gdyż nie uwzględniają one poprawy parametrów technicznych dróg, a tym samym bezpieczeństwo ruchu na drogach jest poprawiane wyłącznie wskutek przywrócenia poprzedniego standardu drogi bez zwiększenia pozostałych parametrów technicznych drogi odpowiadających za bezpieczeństwo” – odpisał w imieniu wojewody Krzysztof Sopel, dyrektor wydziału infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.
Zaznaczył on, że metodologia w kolejnych naborach ulega zmianom zgodnie z wytycznymi Ministra Infrastruktury, stąd w poprzednim naborze zgłoszone zadanie mogło uzyskać inną liczbę punktów.
W poniedziałek, 25 maja, rozmawialiśmy z przewodniczącym zarządu osiedla. J. Giec stwierdził, że nie otrzymał odpowiedzi od pozostałych adresatów. – Jestem w trakcie analizy tej sprawy. Uważam, że inwestycja jest potrzebna i jak najbardziej ją popieram. Wyraźnie chcę podkreślić, że wniosek składa prezydent, a nie radny. Ze swojej strony natomiast deklaruję pomoc w granicach swoich kompetencji. Odpowiedź na swoje pismo pan przewodniczący otrzyma niedługo – powiedział nam M. Kamiński.
Z kolei P. Pilch poinformował nas, że właśnie tego dnia (w poniedziałek) podpisał odpowiedź do przewodniczącego zarządu osiedla. – Oczywiście ten projekt popieram, ale wnioski nie są rozpatrywane przez służby urzędu marszałkowskiego i my nie mamy do nich wglądu. Projekt miasta Przemyśla nie otrzymał wystarczającej liczby punktów, dlatego znalazł się na liście rezerwowej. Mam nadzieję, że znajdą się jednak środki, aby ten projekt został zrealizowany – powiedział wicemarszałek.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ul. Bielskiego ma duże szanse, aby uzyskać dofinansowanie, ponieważ część gmin nie przystąpi do realizacji wszystkich projektów. Sprawa jest w toku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hm, zwrócili się do polityków PiS itd. Krótkie pytanie dlaczego jak trwoga to do PiS a nie faktycznych zwycięzców czyli polityków Kukiz 15 i ich głównego guru czyli Wojtka B. Pytanie drugie i ostatnie, czy na osiedlu nr 18 nikt nie przyznaje lub wstydzi przyznać do głosowania na nowoczesnego i stosunkowo młodego Bakuna, byłego posła Na Sejm RP o czym szybko zapomniano i teraz "pisie mój, ratuj". Mimo że jestem apolityczny, to jednak jest to wyraz desperacji i pewnej niestety obłudy, "przymyślaki" zaufali Kukizowi 1 5 których reprezentant wygrał 75 :25 z reprezentantem PiS Hamryszczakiem a teraz lament pisie kochany daj nam drogę. Skoro tak to proszę polityków PIS, nawet w tej Kukizowej radzie o wykoszenie trawy, pokrzyw i wielkich innych chwastów niemal całego zielnika na naszym podwórzu i boisku w obrębie ulic : Kopernika 24, 26, Bohaterów Getta i Rokitniańskiej bo trawa sięga już do pasa a odpowiedzialny za zaniechananie PGM i obecny nowy prezes śpią. Zbyszku Czeksbudzie, wiem że jesteś już stary jak ja, emerytem ale do obowiązków waszej spółki należy koszenie trawy i pokrzyw w centrum przemyskiego zadupia. Jeśli nie to jutro zwrócimy się do politruków PIS z prośbą o pomoc w wykoszeniu tego trawska z naszej posesji podobnie jak koledzy czyli mieszkańcy z Bielskiego. Ale ku pocieszeniu i pokrzepieniu serc, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. Tak, tak, chcieliście Wojtka no to go macie a jednak zwracacie się nie do wybranej władzy a polityków PiS. Ładnie tak drogi suwerenie?
W szpitalu w Tworkach podłączyli Internet ??
Rozumiem że oczywiscie z tego skorzystasz.
Po co remontować jakąś tam ul. Bielskiego? Lepiej pierdzielnąć nowy asfalcik na obrzeżach miasta, gdzieś tam pod przekaźnikiem, bo może jakiś kilku "turystów" i mieszkańcy siedmiu domów będzie chciało z niej skorzystać. Albo koło domu Haydera lub dobry dojazd dla redneksów z Ujkowic na hot dogi na Orlenie przez Lipowicę. To są priorytety. A Bielskiego - po co? Przecież tędy tylko kilka tysięcy przemyślan codziennie musi dojechać do pracy z dwóch wielkich osiedli bloków i setek domów jednorodzinnych i z niej po południu wrócić. Ja bym nie remontował. Nie ma po co i dla kogo.
Kiedy dojdzie do tragedii? na ul.Brzozowej i Gierczak,a chodzi tylko o wmontowanie lustra.Problem zgłaszany,ale jak widać bez rezultatu podobnie jak z remontem tych dróg.Podatki płacimy takie same jak w centrum nie majac nic.Moze trzeba zaskarzyć Miasto do Sadu o zmniejszenie podatku na zasadzię gorszych warunków życia
jak trwoga to do PiS hipokryzja no nie....
Prawda, politruki PiS powinni teraz zapie.dzielać za miskę ryżu. I basta!
a nad czym się Państwo zastanawiacie - droga jest do remontu i to na wczoraj! Goście przyjechali do nas z Ameryki i jak zobaczyli jaka tu jest droga brzydka to wstyd mam jak cholera!
Przemyśl to zapomniane upadłe i wyludniające się obecnie miasto a Rzeszów kwitnie
I dobrze że napisali do tych co obecnie rządzą i rozdzielają pieniądze.Ale jak widać zainteresowania działaczy partyjnych w tej sprawie nie widać. Trudno doszukiwać się winy Prezydenta Przemyśla skoro zabezpieczył niezbędne pieniądze jako udział w planowanym remoncie ul Bielskiego.
A czy zarząd osiedla nie wie do kogo powinno się w pierwszej kolejności zwracać czy może są pisowskimi pieskami?
Hm, zwrócili się do polityków PiS itd. Krótkie pytanie dlaczego jak trwoga to do PiS a nie faktycznych zwycięzców czyli polityków Kukiz 15 i ich głównego guru czyli Wojtka B. Pytanie drugie i ostatnie, czy na osiedlu nr 18 nikt nie przyznaje lub wstydzi przyznać do głosowania na nowoczesnego i stosunkowo młodego Bakuna, byłego posła Na Sejm RP o czym szybko zapomniano i teraz "pisie mój, ratuj". Mimo że jestem apolityczny, to jednak jest to wyraz desperacji i pewnej niestety obłudy, "przymyślaki" zaufali Kukizowi 1 5 których reprezentant wygrał 75 :25 z reprezentantem PiS Hamryszczakiem a teraz lament pisie kochany daj nam drogę. Skoro tak to proszę polityków PIS, nawet w tej Kukizowej radzie o wykoszenie trawy, pokrzyw i wielkich innych chwastów niemal całego zielnika na naszym podwórzu i boisku w obrębie ulic : Kopernika 24, 26, Bohaterów Getta i Rokitniańskiej bo trawa sięga już do pasa a odpowiedzialny za zaniechananie PGM i obecny nowy prezes śpią. Zbyszku Czeksbudzie, wiem że jesteś już stary jak ja, emerytem ale do obowiązków waszej spółki należy koszenie trawy i pokrzyw w centrum przemyskiego zadupia. Jeśli nie to jutro zwrócimy się do politruków PIS z prośbą o pomoc w wykoszeniu tego trawska z naszej posesji podobnie jak koledzy czyli mieszkańcy z Bielskiego. Ale ku pocieszeniu i pokrzepieniu serc, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. Tak, tak, chcieliście Wojtka no to go macie a jednak zwracacie się nie do wybranej władzy a polityków PiS. Ładnie tak drogi suwerenie?
W szpitalu w Tworkach podłączyli Internet ??
Rozumiem że oczywiscie z tego skorzystasz.