Reklama

Niepozorne kobiety z wielką energią do działania. 30-lecie KGW w Krowicy Samej [ZDJĘCIA]

Od trzech dekad służą lokalnej społeczności, biorąc udział w licznych wydarzeniach na terenie gminy. Gotują, śpiewają, dbają o integrację i zachowanie lokalnych tradycji. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej świętowały okrągły jubileusz 30-lecia.

Miejscem jubileuszowych uroczystości był Dom Kultury w Krowicy Samej.

30 lat w służbie lokalnej społeczności to okoliczność, którą postanowiono uczcić z przytupem, zapraszając zacne grono gości, m.in. wiceminister Annę Schmidt i posłankę Teresę Pamułę, starostę lubaczowskiego Zenona Swatka, wójta[paywall] gminy Lubaczów Wiesława Kapla, przewodniczącego rady gminy Romana Cozaca, radnego Marka Bojarskiego, sołtysa wsi Janusza Furgałę czy delegację zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia KGW Gminy Lubaczów i przedstawicieli zespołu śpiewaczego „Niespodzianka”.


Wydarzenie zorganizowane z okazji 30-lecia działalności gospodyń z Krowicy Samej było okazją do gratulacji, podziękowań za dotychczasowe zaangażowanie i życzeń dalszej, owocnej pracy.

Przypomniano też początki koła, które sięgają przełomu 1991 i 1992 roku. Zrodziło się dzięki inicjatywie ówczesnego sołtysa wsi Jana Potyma oraz Danuty Głuszyk, wybranej pierwszą przewodniczącą organizacji.

Panie skupione w KGW w Krowicy Samej stały się dla siebie niemal jak rodzina. Od trzech dekad prężnie działają, przynosząc chlubę gminie i zdobywając liczne nagrody w konkursach.

Jak podkreśliły władze gminy „talenty, które drzemią w tych niepozornych kobietach, przekuwane są w coraz to nowe aktywności, z których cały samorząd jest bardzo dumny”.

Reklama

Gospodarz gminy W. Kapel złożył na ręce bohaterek uroczystości serdeczne podziękowania za działania prowadzone na rzecz integracji międzypokoleniowej i podtrzymywania lokalnej tradycji i kultury. Przy okazji wyraził też wdzięczność gościom za życzliwe podejście do tego typu lokalnych inicjatyw, dzięki którym zyskuje cały region.

Natomiast przewodnicząca koła Małgorzata Głuszek skierowała ciepłe słowa zarówno pod adresem przybyłych, jak i swoich niestrudzonych koleżanek, dziękując za lata udanej współpracy.

Wisienką na torcie był występ artystyczno-wokalny dla zgromadzonych na wydarzeniu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama