Reklama

Niesztampowe pomysły na edukację

Dzięki staraniom dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół w Wyszatycach uczniowie tamtejszej podstawówki i gimnazjum będą realizować dwa ciekawe projekty.

Pierwszy, pod hasłem „Szkiełkiem i okiem”, jest skierowany do dzieci w wieku od 8 do 13 lat i stanowi kontynuację wcześniejszego projektu „Świetlica – moje miejsce”. Dzięki niemu dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej, działającej pod patronatem Stowarzyszenia Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach, będą mogły uczestniczyć w różnorodnych działaniach edukacyjnych i twórczo spędzać czas na zajęciach o charakterze badawczym, a także rozwijać uzdolnienia techniczne i manualne. Na realizację przedsięwzięcia udało się pozyskać 9 tys. zł z Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Druga z inicjatyw, pod nazwą „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”, adresowana jest do gimnazjalistów. Od września do listopada 2015 r. grupa 36 uczniów placówki będzie uczestniczyć w wyprawach do parków narodowych, gdzie odbędą się atrakcyjne zajęcia terenowe, w czasie których młodzież realizować będzie m.in. doświadczenia przyrodnicze. Projekt obejmie też: gry i zabawy edukacyjne, konkursy z nagrodami i szkolenia dla nauczycieli. Zamysł uda się zrealizować ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    trololo - niezalogowany 2015-03-30 19:55:05

    pozdro dla osi 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Cnk - niezalogowany 2015-03-30 19:56:09

    dokładnie, trololo .. odwaliłeś

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    crk - niezalogowany 2015-04-01 14:31:37

    widze ze ta szkoła nie jest taka jak kiedys ozi to .....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości