Dzięki staraniom dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół w Wyszatycach uczniowie tamtejszej podstawówki i gimnazjum będą realizować dwa ciekawe projekty.
Pierwszy, pod hasłem „Szkiełkiem i okiem”, jest skierowany do dzieci w wieku od 8 do 13 lat i stanowi kontynuację wcześniejszego projektu „Świetlica – moje miejsce”. Dzięki niemu dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej, działającej pod patronatem Stowarzyszenia Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach, będą mogły uczestniczyć w różnorodnych działaniach edukacyjnych i twórczo spędzać czas na zajęciach o charakterze badawczym, a także rozwijać uzdolnienia techniczne i manualne. Na realizację przedsięwzięcia udało się pozyskać 9 tys. zł z Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.
Druga z inicjatyw, pod nazwą „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”, adresowana jest do gimnazjalistów. Od września do listopada 2015 r. grupa 36 uczniów placówki będzie uczestniczyć w wyprawach do parków narodowych, gdzie odbędą się atrakcyjne zajęcia terenowe, w czasie których młodzież realizować będzie m.in. doświadczenia przyrodnicze. Projekt obejmie też: gry i zabawy edukacyjne, konkursy z nagrodami i szkolenia dla nauczycieli. Zamysł uda się zrealizować ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.widze ze ta szkoła nie jest taka jak kiedys ozi to .....
pozdro dla osi
dokładnie, trololo .. odwaliłeś
widze ze ta szkoła nie jest taka jak kiedys ozi to .....