Reklama

Nietrzeźwi za kółkiem. Rekordzista miał prawie 4 promile

05/02/2015 09:40

Odpowiedzialność karną poniosą kierowcy, których policjanci przyłapali na prowadzeniu pod wpływem alkoholu. Niektórzy z nich dodatkowo nie posiadali uprawnień.

W piątek, 30 stycznia br., przed godziną 22, policjanci pełniący służbę na terenie gminy Żurawica interweniowali w związku ze zgłoszonym zaginięciem jednego z mieszkańców. Po kilku minutach odnaleźli 41-latka, a w trakcie ustalania okoliczności zdarzenia okazało się, że ten chwilę wcześniej kierował samochodem, mimo że był nietrzeźwy. Badanie wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Tuż po północy funkcjonariusze wydziału wywiadowczo-interwencyjnego przemyskiej KMP zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. 

22-latek w trakcie badania na trzeźwość miał prawie 4 promile. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Również w sobotę, tuż przed g. 8 na ulicy 3 Maja w Przemyślu, policjanci drogówki skontrolowali kierującego fordem sierra. 20-latek usiadł za kierownicą, pomimo że sąd zastosował wobec niego środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami. Po użyciu alkoholu był natomiast kierowca bmw, skontrolowany w Zadąbrowiu. Ponad 2 promile miał 57-latek z seata zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Krakowskiej w Przemyślu. Niemal tyle samo stwierdzono u 27-latka wyeliminowanego z ruchu drogowego z tutejszej ulicy Jagiellońskiej. Brakowało mu również prawa jazdy. 
– Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, za naruszenie zakazu sądowego do lat 3 – informuje aspirant Bogusława Sebastianka z KMP w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama