Kilkanaście dni po naszym materiale, dotyczącym rozwalającej się kapliczki przy ulicy Obozowej w Przemyślu, obiekt został zabezpieczony. Tyle że nie wiadomo, kto wykonał to zadanie.
Sprawą kapliczki przy ulicy Obozowej zajął się przemyski radny Maciej Kamiński (PiS). To on wystosował m.in. do władz miasta apel o zabezpieczenie jej przed zupełną dewastacją. Stan techniczny był opłakany, istniało realne zagrożenie, ze obiekt runie na przechodniów lub jadący samochód. I to nie była kwestia miesięcy, lecz tygodni, a nawet dni. Niestety każda instytucja, która mogłaby pomóc, umywała ręce, czemu trudno się dziwić. Teren, na którym stoi kapliczka, należy do prywatnego właściciela, w tym wypadku jest to firma Inmax, mająca przed laty wybudować pierwszą w mieście galerię „Cegielnia”. Firma widmo, która niby jest zarejestrowana w KRS, ale w rzeczywistości jej władze oglądają świat zza krat więzienia. Nikt więc nie zdecydował się na to, by wejść na nie swój teren i zapobiec zagrożeniu.
Zapytaliśmy więc z przemyskim magistracie, czy ktoś wydał nakaz zabezpieczenia kapliczki. Rzecznik prasowy Witold Wołczyk odpowiedział, że to nie oni. Z identycznym pytaniem zwróciliśmy się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Przemyśla Ewy Jagiełło. – To nie my. Jak już wspominałam kilkanaście dni temu, nie mamy na to pieniędzy. Swoją drogą jednak cieszę się, że to zostało zrobione – odpowiedziała. Zabezpieczeń nie wykonały również służby Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. W takim razie kto? Można tylko domniemywać, że ktoś od właściciela terenu, ale jakikolwiek kontakt ze wspomnianą firmą jest niemożliwy.
Wieloletni problem ktoś załatwił w ciągu kilku dni. Nic, tylko przyklasnąć tej inicjatywie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wczoraj o 14 widzialna ręka zabezpieczyła profesionalnie kapliczkę DZIĘKUJĘ ! Szkoda że obok właściciel kiedyś największej PRZEMYSKIEJ firmyzasuregowany nazwą ulicy potraktował JĄ dosłownie
samowola budowlana???
Wczoraj o 14 widzialna ręka zabezpieczyła profesionalnie kapliczkę DZIĘKUJĘ ! Szkoda że obok właściciel kiedyś największej PRZEMYSKIEJ firmyzasuregowany nazwą ulicy potraktował JĄ dosłownie