W sprzęt o wartości prawie 1,5 mln zł wzbogacił się w ostatnim czasie Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Poczynione zakupy to w większości efekt finansowego wsparcia dla placówki ze strony organu prowadzącego, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
Zakupione sprzęty mają poprawić bezpieczeństwo i komfort pacjentów oraz zwiększyć jakość i ilość wykonywanych procedur medycznych. Znalazło się wśród nich m.in. urządzenie do suchego odmrażania osocza świeżo mrożonego, które trafiło do szpitalnej Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo procedury i ułatwia utrzymanie higieny. Dodatkowo placówka szpitalna zakupiła nowoczesne oprogramowanie oraz niezbędny sprzęt komputerowy na potrzeby Zakładu Patomorfologii z Pracownią Histopatologii i Cytologii. Pozwalają one na większą automatyzację i kontrolę prowadzonych badań, ułatwiając tym samym wykrywanie ewentualnych błędów. Zyskali też najmniejsi pacjenci szpitala w Przemyślu. Na Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka trafiły nowe lampy łóżeczkowe do fototerapii wykorzystywane w leczeniu żółtaczki. Z kolei Poradnia Okulistyczna wzbogaciła się o laser fotokoagulacyjny stosowany w zabiegach chirurgicznych oka. Na liście ostatnich zakupów znalazły się też aparat USG do Oddziału Reumatologicznego i aparat RTG punktowy dla Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2.
Na całe zakupy szpital wydał dokładnie 1 mln 468 tys. 709,40 zł, ale przeważającą część tej kwoty stanowiła dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Szpital z własnego budżetu dołożył 23 tys. 352,48 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze