Reklama

Niezbędne sprzęty trafiły na wyposażenie szpitala


W sprzęt o wartości prawie 1,5 mln zł wzbogacił się w ostatnim czasie Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Poczynione zakupy to w większości efekt finansowego wsparcia dla placówki ze strony organu prowadzącego, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.


Zakupione sprzęty mają poprawić  bezpieczeństwo i komfort pacjentów oraz zwiększyć jakość i ilość wykonywanych procedur medycznych. Znalazło się wśród nich m.in. urządzenie do suchego odmrażania osocza świeżo mrożonego, które trafiło do szpitalnej Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo procedury i ułatwia utrzymanie higieny. Dodatkowo placówka szpitalna zakupiła nowoczesne oprogramowanie oraz niezbędny sprzęt komputerowy na potrzeby Zakładu Patomorfologii z Pracownią Histopatologii i Cytologii. Pozwalają one na większą automatyzację i kontrolę prowadzonych badań, ułatwiając tym samym wykrywanie ewentualnych błędów. Zyskali też najmniejsi pacjenci szpitala w Przemyślu. Na Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka trafiły nowe lampy łóżeczkowe do fototerapii wykorzystywane w leczeniu żółtaczki. Z kolei Poradnia Okulistyczna wzbogaciła się o laser fotokoagulacyjny stosowany w zabiegach chirurgicznych oka. Na liście ostatnich zakupów znalazły się też aparat USG do Oddziału Reumatologicznego i aparat RTG punktowy dla Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2.

Na całe zakupy szpital wydał dokładnie 1 mln 468 tys. 709,40 zł, ale przeważającą część tej kwoty stanowiła dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Szpital z własnego budżetu dołożył 23 tys. 352,48 zł.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/03/2026 18:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama