Podczas VII zwyczajnej sesji Rady Gminy Tryńcza najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum otrzymali stypendia za wyniki w nauce. W sumie nagrodzono 130 osób.
Ze szkół podstawowych stypendia otrzymało 72 uczniów: 13 z Tryńczy, 37 z Gniewczyny Łańcuckiej, 7 z Gorzyc, 11 z Ubieszyna i 4 z Jagiełły. Nagrodzonych gimnazjalistów było 58 (18 z Tryńczy, 31 z Gniewczyny Łańcuckiej i 9 z Gorzyc). Łącznie na stypendia przyznano kwotę 13 260 zł. Pamiątkowe dyplomy wręczyli uczniom[paywall] wójt gminy Ryszard Jędruch, członek zarządu województwa podkarpackiego Lucjan Kuźniar, radny sejmiku województwa podkarpackiego Tomasz Bury, przewodniczący rady gminy Tryńcza Stanisław Wielgos oraz dyrektorzy szkół.
Podczas sesji zostali również uhonorowani laureaci konkursów plastycznych, tj. Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży oraz konkursu Sacrum w Literaturze i Sztuce. W obydwu konkursach nagrody główne otrzymali uczniowie ZS w Gniewczynie Łańcuckiej, prowadzeni przez nauczyciela Marka Kozaka: Aleksandra Kubrak, Wiktoria Majkut, Alicja Rachfał, Martyna Michalik i Karolina Janusz. Za zasilanie szeregów Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tryńczy nagrodzono także młodych muzyków: Michała Olearkę, Karola Jędrucha, Grzegorza Jędrucha, Małgorzatę Myłek, Tomasza Wojtasa oraz Patryka Drzystka.
W sesji, która odbyła się 24 czerwca, wzięli również udział wójt gminy Józefów nad Wisłą Grzegorz Kapica oraz przewodniczący rady gminy Adam Rędzia. Ich obecność związana była z podjęciem przez radę gminy Tryńcza uchwały o nawiązaniu współpracy pomiędzy gminami, czego rezultatem było uroczyste podpisanie przez wójtów umowy partnerskiej. Zgromadzeni mogli skosztować jabłek przywiezionych znad Wisły, z których słynie gmina.
Poza niezwyczajnymi punktami sesji, najważniejszym było udzielenie wójtowi absolutorium za 2014 r. Radni zatwierdzili budżet jednogłośnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze