Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirocinie Tadeusz Jurkiewicz przez piętnaście lat zbierał unikalną kolekcję oryginalnych, historycznych samochodów strażackich z całego świata. Zbiór od dwóch miesięcy jest do obejrzenia w miejscowej jednostce OSP.
Marzeniem Tadeusza Jurkiewicza jest powiększenie kolekcji oryginalnych samochodów. Czeka na podobną serię. – Samochodziki nie są najtańsze, bo jedna sztuka kosztowała około 30 złotych, ale każdy egzemplarz jest opisany i jest idealnym odzwierciedleniem oryginalnego wozu strażackiego – opowiada naczelnik z Mirocina. – Synowie poważnie myślą o utworzeniu podobnej kolekcji militarnej. To jest rzecz, która po nas zostanie dla pokoleń. Dlatego myślę, że warto, a odkąd o mojej malutkiej kolekcji dowiedzieli się inni, wszyscy chcą ją obejrzeć. Serdecznie zapraszam – zachęca Tadeusz Jurkiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze