Reklama

Niezwykły rok na Kalwarii Pacławskiej [WIDEO]

28/04/2025 16:20

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2025 przejdzie do historii Bazyliki Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej jako dzień poświęcenia ołtarza w Kaplicy Św. Anny. Kaplica odtąd będzie miejscem adoracji. Franciszkanie poświęcili także nową Drogę Krzyżowej usytuowaną nieopodal tej kaplicy w przyklasztornym ogrodzie.

Jak poinformował gwardian kalwaryjskiej Bazyliki, ojciec Marian Gołąb, to efekt ogłoszenia przez papieża Franciszka roku 2025 jako Roku Jubileuszowego i ustanowienia Bazyliki Mniejszej w Kalwarii kościołem stacyjnym. Decyzję, dzięki której wierni będą mogli uzyskać jubileuszowy odpust zupełny podjął ordynariusz przemyski arcybiskup Adam Szal. 

- Odebraliśmy bardzo dużo próśb od wiernych, aby zorganizować zarówno miejsce do stałej adoracji Najświętszego Sakramentu jak i możliwości odprawienia Drogi Krzyżowej w pobliżu Bazyliki. Prośbę artykułowały głównie osoby starsze i chore

Reklama

– podkreślił ojciec Gołąb.  

Uroczystości poprzedziła msza święta w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca. W tym dniu na galerii Bazyliki odprawiona została także msza święta w intencji kierowców jednośladów, na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

(aw)       

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/04/2025 16:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama