Niedziela Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2025 przejdzie do historii Bazyliki Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej jako dzień poświęcenia ołtarza w Kaplicy Św. Anny. Kaplica odtąd będzie miejscem adoracji. Franciszkanie poświęcili także nową Drogę Krzyżowej usytuowaną nieopodal tej kaplicy w przyklasztornym ogrodzie.
Jak poinformował gwardian kalwaryjskiej Bazyliki, ojciec Marian Gołąb, to efekt ogłoszenia przez papieża Franciszka roku 2025 jako Roku Jubileuszowego i ustanowienia Bazyliki Mniejszej w Kalwarii kościołem stacyjnym. Decyzję, dzięki której wierni będą mogli uzyskać jubileuszowy odpust zupełny podjął ordynariusz przemyski arcybiskup Adam Szal.
- Odebraliśmy bardzo dużo próśb od wiernych, aby zorganizować zarówno miejsce do stałej adoracji Najświętszego Sakramentu jak i możliwości odprawienia Drogi Krzyżowej w pobliżu Bazyliki. Prośbę artykułowały głównie osoby starsze i chore
Reklama
– podkreślił ojciec Gołąb.
Uroczystości poprzedziła msza święta w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca. W tym dniu na galerii Bazyliki odprawiona została także msza święta w intencji kierowców jednośladów, na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.
(aw)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze