Policjanci z Radymna od pewnego czasu skrupulatnie gromadzili dowody dotyczące powtarzających się włamań na terenie gminy Laszki. Łupem złodziei padały: olej napędowy, elementy ciągnika, akumulatory, elektronarzędzia. W końcu udało się wpaść na trop włamywaczy i ukrócić złodziejski proceder.
Prowadzone przez policję dochodzenie ujawniło, że za 6 włamaniami, do których doszło na terenie gminy Laszki, stoi dwóch mieszkańców tej gminy, zaś w siódmym złodziejom pomagał mieszkaniec Jarosławia. Zatrzymana trójka to mężczyźni w wieku od 17 do 27 lat. Sprawcom aż 7 razy udało się włamać do maszyn drogowych należących do jednej z firm w gminie Laszki oraz do stodoły w gospodarstwie rolnym. W grudniu ub. r. ich łupem padło 290 litrów oleju napędowego o wartości 1480 zł. Olej napędowy wynieśli również w kolejnym miesiącu ze stodoły na terenie wspomnianej gminy, a wraz z nim dwa akumulatory i drzwi do ciągnika o wartości 1340 zł.
Potem jeszcze trzykrotnie włamywali się do pojazdów zaparkowanych na terenie tych samych firm oraz do hali magazynowej. Tym razem straty wyniosły ponad 12 tys.300 zł, a łupem złodziei znów padł olej napędowy (1600 litrów). Nie pogardzili też szlifierką, spawarką czy siłownikami. Po zatrzymaniu, które miało miejsce w poniedziałek (2 bm.), część pochodzących z kradzieży przedmiotów sprawcy przekazali policji. Usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im do 10 lat za kratkami. Obecnie pozostają pod policyjnym dozorem, mają też zakaz opuszczania kraju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze