Do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla można już dojechać nową drogą od Huwnik. Choć kierowcy mogą z niej korzystać od blisko dwóch miesięcy, oficjalnie została oddana do użytku w czwartek, 24 września.
Oddana do użytku droga do tej pory była drogą polną, ale w czasie sierpniowego odpustu ku czci Matki Bożej poruszały się nią samochody. Obecnie przejazd przez rzekę nadal odbywa się po betonowych płytach, ale po dużych opadach często staje się to niemożliwe. Z tego względu władze gminy czynią starania o wybudowanie przeprawy[paywall], dzięki której nawet wyższy poziom wody nie będzie stanowił przeszkody w przejeździe na drugi brzeg. – Nie jest łatwo uzyskać odpowiednie dokumenty, bo znajdujemy się na obszarze Natura 2000, ale jesteśmy na dobrej drodze. Wierzę, że najpóźniej do końca kadencji przejazd powstanie – zapowiedział wójt.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Stara droga miała klimat. Było widać, że to prawie Bieszczady.
Znać, że wybory ido... ło!
Stara droga miała klimat. Było widać, że to prawie Bieszczady.