14 i 15 kwietnia br. po raz pierwszy od kilku lat uruchomiony został przystanek MZK przy cmentarzu na Zasaniu.
Do uruchomienia nowej linii autobusowej MZK przyczynił się przede wszystkim radny PiS Maciej Kamiński. – Prosiłem o to od kilku miesięcy. Wreszcie się udało i już 14 kwietnia uruchomione zostały dwie linie kursowe autobusów C i D, które będą kursować w okresach świątecznych – powiedział M. Kamiński[paywall].
Linie C i D kursować będą naprzemiennie trasą: Jagiellońska – Grunwaldzka – Glazera. Sześć razy dziennie z ulicy Jagiellońskiej w kierunku cmentarza. Dni kursowania to: 14 – 15 kwietnia, 31 października, 1 listopada oraz 23 i 24 grudnia.
– Bardzo się cieszę, że udało się w końcu ułatwić mieszkańcom miasta dotarcie na zasański cmentarz. Zwłaszcza osobom starszym i schorowanym, ale także tym, które nie posiadają samochodów. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się zwiększyć liczbę linii autobusowych, które będą jeździć na wspomniany cmentarz – podsumował radny M. Kamiński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.foto idealne z tym autkiem na przystanku, a może to nowy tabor mzk ?
Swietnie! W koncu komus sie udalo! Czekamy na systematyczne kursy
Ale tego roku nie bylo sniegu wiadome PiS
foto idealne z tym autkiem na przystanku, a może to nowy tabor mzk ?
Swietnie! W koncu komus sie udalo! Czekamy na systematyczne kursy
Ale tego roku nie bylo sniegu wiadome PiS