Będą 4 kolejne inwestycje z obszaru gospodarki wodno-ściekowej. Zrealizują je 4 samorządy na Podkarpaciu: Pruchnik, Jawornik Polski, gmina Lubaczów i gmina Tarnowiec.
12 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego podpisane zostały 4 umowy przypieczętowujące ważne podkarpackie inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową, które będą realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Parafowali je wicemarszałkowie Piotr Pilch i Karol Óżóg oraz – ze strony samorządów – burmistrz Miasta i Gminy Jawornik Polski Łukasz Kawaliło, burmistrz Pruchnika Stanisław Kłopot, wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel oraz wójt gminy Tarnowiec Agata Augustyn.
Łączna pula środków na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową dla Podkarpacia wyniosła 123 mln 589 tys. 599 zł. Dzięki nim zostało zawartych w sumie 35 umów z włodarzami gmin – wylicza Zarząd Województwa Podkarpackiego. Wymienione wyżej cztery samorządy, w tym trzy bezpośrednio z terenu byłego województwa przemyskiego, są już kolejnymi na liście, które skorzystają z dofinansowań. Miasto i Gmina Jawornik Polski otrzymały 4 mln 875 tys. 101,36 zł na rozwój zrównoważonej gospodarki wodno-ściekowej na swoim terenie, co oznaczać będzie budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowościach: Jawornik Polski, Jawornik-Przedmieście i Widaczów, z włączeniem do istniejącej sieci kanalizacyjnej w Hadlach Szklarskich. Gmina Pruchnik przyznaną kwotę 5 mln zł przeznaczy na budowę kanalizację sanitarną w miejscowościach Rzeplin i Rozburz Okrągły (drugi etap zadania), a gmina Lubaczów otrzymane 4 mln 983 tys. 744,62 zł wykorzysta do budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Krowicy Hołodowskiej i Krowicy Samej.
Gmina Tarnowiec przymierzy się natomiast do budowy sieci wodno-kanalizacyjnej (kwota wsparcia to w jej wypadku 2 mln 889 tys. 197,77 zł). – Warto podkreślić, że czas przeznaczony na realizacje tych zadań jest bardzo krótki, bo inwestycje należy zrealizować do 15 maja br. Mimo to podjęliście się państwo tego wyzwania. Zdaję sobie sprawę, że, wymagać to będzie od was sprawnej organizacji prac, ścisłej współpracy wszystkich zaangażowanych podmiotów oraz bieżącego nadzoru nad postępem działań – skomentował wicemarszałek Piotr Pilch, dziękując samorządom za inicjatywę.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze