DPS w Huwnikach i zakład odzieżowy w Przeworsku to dwa nowe ogniska koronawirusa w naszym regionie. We wtorek odnotowano jedną z najwyższych liczb zakażeń do tej pory na Podkarpaciu.
W powiecie przemyskim nowe ognisko wykryto w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach. Odnotowano tam łącznie 23 przypadki, z czego dotyczy 12 pensjonariuszy, 7 – personelu, a 4 – osób z kontaktu. Ognisko powiązane jest z ogniskiem w Kalwarii Pacławskiej, ponieważ jedna osoba z personelu uczestniczyła we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych.
Z kolei w Kalwarii Pacławskiej sytuacja powoli się stabilizuje – odnotowano[paywall] ogółem 52 pozytywne przypadki. W Drohobyczce w gminie Dubiecko potwierdzono w sumie 41 zakażeń, a w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu – 57 wyników dodatnich. W ogniskach na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 282 osoby.
W ognisku związanym z zakładem odzieżowym Alex w Przeworsku odnotowano łącznie 39 zakażeń, w tym u 24 pracowników i 15 osób z kontaktu (w zakładzie zatrudnionych jest 95 pracowników). Na terenie powiatu przeworskiego kwarantanną objęto 219 osób.
W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym COM Jarosław odnotowano łącznie 33 pozytywne wyniki. Ogółem w powiecie jarosławskim kwarantanną objęte jest 270 osób.
We wtorek sanepid poinformował o 21 osobach, które wyzdrowiały. W tym gronie jest 10 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 3 z Przemyśla. Nowych potwierdzonych przypadków zakażeń było natomiast aż 59.
Najwięcej z nich (13) pochodzi z powiatu przemyskiego – siedem kobiet i sześciu mężczyzn – oraz z Przemyśla (5) – trzech mężczyzn i dwie kobiety. Zaraziło się także dwóch mężczyzn i kobieta z pow. lubaczowskiego, kobieta i mężczyzna z przeworskiego oraz kobieta i mężczyzna z jarosławskiego.
Według danych Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 50 osób, 3069 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 725 osób. Z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowane są 124 osoby.
Badania laboratoryjne potwierdziły 2179 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1251 osób, a 79 zmarło.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Te nocne "wirtualne baraszkowania "czyli spotkania młodych w Kalwarii przynoszą nie wirtualne zagrożenia życia dal pensjonariuszy będacych w grupie podwyższonego ryzyka.
Czepiłeś się lewacki hejterze Kalwarii jak rzep psiego ogona
To nie ja.Kalwarii czepił sie koronowirus i bardzo mocno trzymaTo Kalwaria w chwili obecnej jest matecznikiem koronowirusa w naszym powiecie i mieście.
Więcej imprez ,więcej wesel i bliskich spotkań COVID tylko na to czeka aż z tego wszystkiego pan minister zdrovit Sz. podał się do dymisji
Puknijcie się w łeb, koronawirus to ściema. NIE ISTNIEJE
To prawda. Koronawirus mocno uczepił się ale Tadeusza. Zaatakował mu mózg....
Te nocne "wirtualne baraszkowania "czyli spotkania młodych w Kalwarii przynoszą nie wirtualne zagrożenia życia dal pensjonariuszy będacych w grupie podwyższonego ryzyka.
Czepiłeś się lewacki hejterze Kalwarii jak rzep psiego ogona
To nie ja.Kalwarii czepił sie koronowirus i bardzo mocno trzymaTo Kalwaria w chwili obecnej jest matecznikiem koronowirusa w naszym powiecie i mieście.