Reklama

Nowe ogniska koronawirusa w regionie

26/08/2020 09:39

DPS w Huwnikach i zakład odzieżowy w Przeworsku to dwa nowe ogniska koronawirusa w naszym regionie. We wtorek odnotowano jedną z najwyższych liczb zakażeń do tej pory na Podkarpaciu.

W powiecie przemyskim nowe ognisko wykryto w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach. Odnotowano tam łącznie 23 przypadki, z czego dotyczy 12 pensjonariuszy, 7 – personelu, a 4 – osób z kontaktu.  Ognisko powiązane jest z ogniskiem w Kalwarii Pacławskiej, ponieważ jedna osoba z personelu uczestniczyła we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych.

Z kolei w Kalwarii Pacławskiej sytuacja powoli się stabilizuje – odnotowano[paywall] ogółem 52  pozytywne przypadki. W Drohobyczce w gminie Dubiecko potwierdzono w sumie 41 zakażeń, a w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu – 57 wyników dodatnich. W ogniskach na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 282 osoby.

Reklama

W ognisku związanym z zakładem odzieżowym Alex w Przeworsku odnotowano łącznie 39  zakażeń, w tym u 24 pracowników i 15 osób z kontaktu (w zakładzie zatrudnionych jest 95 pracowników). Na terenie powiatu przeworskiego kwarantanną objęto 219 osób.

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym COM Jarosław odnotowano łącznie 33 pozytywne wyniki. Ogółem w powiecie jarosławskim kwarantanną objęte jest 270 osób.

We wtorek sanepid poinformował o 21 osobach, które wyzdrowiały. W tym gronie jest 10 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 3 z Przemyśla. Nowych potwierdzonych przypadków zakażeń było natomiast aż 59.

Reklama

Najwięcej z nich (13) pochodzi z powiatu przemyskiego – siedem kobiet i sześciu mężczyzn – oraz z Przemyśla (5) – trzech mężczyzn i dwie kobiety. Zaraziło się także dwóch mężczyzn i kobieta z pow. lubaczowskiego, kobieta i mężczyzna z przeworskiego oraz kobieta i mężczyzna z jarosławskiego.

Według danych Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 50 osób, 3069 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 725 osób. Z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowane są 124 osoby.

Reklama

Badania laboratoryjne potwierdziły 2179 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1251 osób, a 79 zmarło.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-08-26 10:23:59

    Te nocne "wirtualne baraszkowania "czyli  spotkania młodych w Kalwarii przynoszą nie wirtualne zagrożenia życia dal pensjonariuszy będacych w grupie podwyższonego ryzyka.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    doktór - niezalogowany 2020-08-26 12:31:25

    Czepiłeś się lewacki hejterze Kalwarii jak rzep psiego ogona

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-08-26 14:53:32

    To nie ja.Kalwarii czepił sie koronowirus i bardzo mocno trzymaTo Kalwaria w chwili obecnej jest matecznikiem koronowirusa w naszym powiecie i mieście.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama