Reklama

Nowe samochody w straży pożarnej. To jeszcze nie koniec [ZDJĘCIA]

18/10/2018 19:51

Przemyska straż pożarna wzbogaciła się o trzy zupełnie nowe wozy bojowe o łącznej wartości prawie 5,5 mln zł. Na tym nie koniec. W przyszłym roku powstanie nowoczesna komora dymowa, w planie jest również utworzenie kolejnej jednostki w Przemyślu.

Najdroższym samochodem jest iveco magirus z drabiną mechaniczną wysuwaną na wysokość 42 metrów, dzięki czemu bez problemu sięgnie do 10. piętra. Wartość auta przekracza [paywall]2,5 mln zł. Jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów tego typu w Polsce. Jak powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Daniel Dryniak, w Przemyślu taki samochód jest wykorzystywany bardzo często.

Kolejne dwa wozy to scania (średni samochód ratownictwa technicznego z żurawiem) i volvo (średni samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem proszkowym). Łącznie trzy pojazdy kosztowały prawie 5,5 mln zł.

Reklama

– To jeszcze nie koniec. W tym roku plac przy komendzie zostanie wyremontowany, przeznaczono na to 700 tysięcy złotych. Dodatkowo zostaną zakupione dwa silniki za 120 tysięcy złotych do łodzi ratunkowych. Staramy się nadrobić to, co do tej pory nie było robione – powiedział D. Dryniak. Chwalił też współpracę z samorządem miasta i powiatu.

Istotną inwestycją będzie wybudowanie w przyszłym roku komory dymowej wraz z wyposażeniem. W niej strażacy będą mogli odbywać ćwiczenia w warunkach zbliżonych do rzeczywistych w czasie pożaru. Umowę na jej dofinansowanie ze środków europejskich podpisano 4 października. Partnerem w tym projekcie jest strona ukraińska, która zakupi 11 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Reklama

– Te samochody i inwestycje w infrastrukturę są bardzo ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ znacząco przyczyniają się do poziomu wyszkolenia strażaków – powiedział komendant miejski PSP w Przemyślu bryg. Adam Sosnowski.

D. Dryniak zapowiedział, że trwają starania o utworzenie w Przemyślu drugiej jednostki straży pożarnej. Miałaby się ona znajdować nieopodal nowszej obwodnicy miasta.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    RP - nie RZ - niezalogowany 2018-10-18 20:27:38

    Jedno pytanie nasówa się po obejrzeniu tych zdjęć: DLACZEGO do qrwy nędzy te wozy bojowe są na rzeszowskich tablicach rejestracyjnych?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    RP - niezalogowany 2018-10-18 21:05:20

    Dokładne tak 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Xxx - niezalogowany 2018-10-18 21:31:29

    Bo należą do komendy wojewódzkiej 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama