Przemyska straż pożarna wzbogaciła się o trzy zupełnie nowe wozy bojowe o łącznej wartości prawie 5,5 mln zł. Na tym nie koniec. W przyszłym roku powstanie nowoczesna komora dymowa, w planie jest również utworzenie kolejnej jednostki w Przemyślu.
Najdroższym samochodem jest iveco magirus z drabiną mechaniczną wysuwaną na wysokość 42 metrów, dzięki czemu bez problemu sięgnie do 10. piętra. Wartość auta przekracza [paywall]2,5 mln zł. Jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów tego typu w Polsce. Jak powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Daniel Dryniak, w Przemyślu taki samochód jest wykorzystywany bardzo często.
Kolejne dwa wozy to scania (średni samochód ratownictwa technicznego z żurawiem) i volvo (średni samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem proszkowym). Łącznie trzy pojazdy kosztowały prawie 5,5 mln zł.
– To jeszcze nie koniec. W tym roku plac przy komendzie zostanie wyremontowany, przeznaczono na to 700 tysięcy złotych. Dodatkowo zostaną zakupione dwa silniki za 120 tysięcy złotych do łodzi ratunkowych. Staramy się nadrobić to, co do tej pory nie było robione – powiedział D. Dryniak. Chwalił też współpracę z samorządem miasta i powiatu.
Istotną inwestycją będzie wybudowanie w przyszłym roku komory dymowej wraz z wyposażeniem. W niej strażacy będą mogli odbywać ćwiczenia w warunkach zbliżonych do rzeczywistych w czasie pożaru. Umowę na jej dofinansowanie ze środków europejskich podpisano 4 października. Partnerem w tym projekcie jest strona ukraińska, która zakupi 11 samochodów ratowniczo-gaśniczych.
– Te samochody i inwestycje w infrastrukturę są bardzo ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ znacząco przyczyniają się do poziomu wyszkolenia strażaków – powiedział komendant miejski PSP w Przemyślu bryg. Adam Sosnowski.
D. Dryniak zapowiedział, że trwają starania o utworzenie w Przemyślu drugiej jednostki straży pożarnej. Miałaby się ona znajdować nieopodal nowszej obwodnicy miasta.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jedno pytanie nasówa się po obejrzeniu tych zdjęć: DLACZEGO do qrwy nędzy te wozy bojowe są na rzeszowskich tablicach rejestracyjnych?
Dokładnie czemu RZ a nie RP czyli w każdej chwili mogą nam je zabrać do Rzeszowa
Druga sprawa, dlaczego każdy wóz jest z innej firmy, scania,iveco,wolwo, przecież jest produkowany porządny "jelcz" dla wojska, czy nie można wykorzystać rodzimego wozu dla zabudowy? Nabija się kasę zagranicznym firmom zamiast inwestować w produkt krajowy. Wojskowy " jelcz" jest bardzo dobrym wozem i do zabudowy na potrzeby Straży się nadaje.Dyskutować można jedynie nad drabiną, nie wiem czy mozna kupić to urządzenie i zamontować na podwoziu "jelcza" ale pozostałe to nie ulega wątpliwości. Obudźcie się , młodzi ludzie wyjeżdżają z kraju za [pracą a w skali kraju ładuje się olbrzymie pieniądze w zagraniczne firmy.
Zadaj sobie pytanie dlaczego nie Jelcz? No jak myślisz?
Do Piotrek Dlatego bo Polski a wszytko co polskie ma zniknąć raz na zawsze .
Dlaczego rejestracja RZ a nie RP .? Otóż ktoś już odpowiedział do kogo należą te wozy bojowe , bo w istocie takimi są . Jeżeli chcecie , ażeby były inne numery na tablicach rejestracyjnych , to nie wydzierajcie waszych antypolskich mord , gdy władze miasta próbują poszerzyć granice miasta P-śla o przynajmniej przyległe do niego miejscowości.Co ma jedno do drugiego / Otóż bardzo wiele . Nie jest żadną już tajemnicą ,że po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych będzie nowy podział administracyjny Polski . Powstaną nowe województwa - prawdopodobnie z obecnych 16 -tu do około 25 - 30 -tu . I wtedy P-śl jako miasto na prawach województwa będzie mógł mieć własną Komendę Straży Pożarnej
A skąd ty nieby takie tajemnice znasz , z brudnego palca wyssałeś
do| asdf| , wyobraż sobie ,ze można te informacje było usłyszeć w czasie wywodu jednego z ważniejszych działaczy PiS .
Jedno pytanie nasówa się po obejrzeniu tych zdjęć: DLACZEGO do qrwy nędzy te wozy bojowe są na rzeszowskich tablicach rejestracyjnych?
Dokładne tak
Bo należą do komendy wojewódzkiej