Reklama

Nowe wozy dla naszych strażaków ochotników

32 jednostki ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia otrzymało promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród nich cztery w powiatu jarosławskiego.

Uroczystość odbyła się 23 czerwca br. na placu wewnętrznym Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Obecna była m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa, przemyślanin Piotr Pilch. Gospodarzem był szef podkarpackich strażaków nadbrygadier Andrzej Babiec[paywall].

– Za społeczną i ofiarną służbę, za pomoc niesioną każdemu, kto jest w potrzebie, dziś, wam tu obecnym i za waszym pośrednictwem pozostałym druhom, dziękuję w imieniu wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego. Dziękuję za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby – powiedział nadbryg. A. Babiec do zgromadzonych strażaków ochotników.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że kolejne jednostki OSP otrzymają nowe wozy strażackie. Jest to sprzęt, bez którego praca strażaków byłaby niemożliwa. Dziękuję za służbę, której się oddajecie, wielokrotnie z narażeniem zdrowia lub nawet życia – dodał wicemarszałek P. Pilch.

Podkarpackie jednostki OSP otrzymają w sumie 22 średnich i 10 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych za kwotę prawie 20 mln zł. Zakup finansowany jest z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w tym również z wojewódzkiego funduszu), Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, samorządów terytorialnych oraz z zakładów ubezpieczeń.
Wśród 32 jednostek OSP są cztery z naszego regionu, a konkretnie z terenu powiatu jarosławskiego. Nowe wozy otrzymają strażacy ochotnicy z: Łazów (gmina Radymno), Korzenicy (gmina Laszki), Wólki Pełkińskiej (gmina Jarosław) i Sośnicy (gmina Radymno).


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    $$ - niezalogowany 2020-07-01 10:20:15

    PROMESA  -   obietnica dokonania określonej czynności lub spełnienia określonego świadczenia, a także zobowiązanie organu państwowego do wydania decyzji po dopełnieniu przez zainteresowanego odpowiednich formalności.         Więc nie ma co TRĄBIĆ o "sukcesie"" bo to tylko obietnica na papierku jakich partyjni notable składają i składali wiele.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-01 10:43:36

    Kolejne picowanie rządzącej partii.Promesy,zaświadczenia o szczepieniu psa komendanta gminnej straży,świadectwo moralności wystawione prze proboszcza i wiele innych zabawek w rekach partii rządzącej.Służby ratunkowe w całym kraju powinny być poza gierkami typu bum parady ,uścisku rąk i wydawaniu nic nie znaczących świstków papieru z urzędową pieczęcią,która też do niczego nie zobowiązuje.Każda służba ratunkowa bez łaski ma mieć sprzęt służący ratownictwu bez żadnej łaski.Żałosne jest kiedy Pan Prezydent przyjeżdża pogapić się na tragediępowodziową i z pompą oraz z łaski wręcza promesę na samochód strażacki w miejsce samochodu zniszczonego przez powódź.Tak sie poniża  ratowników biorących udział w akcji gdzie wartością ratowników jest dobro poszkodowanych a wartością Pana Prezydenta promesa ,która nie wiadomo czy zostanie kiedykolwiek zrealizowana.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ochotnik - niezalogowany 2020-07-01 11:54:17

    Pisiorki powiat przemyski dziękuję za samochody 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama