32 jednostki ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia otrzymało promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród nich cztery w powiatu jarosławskiego.
Uroczystość odbyła się 23 czerwca br. na placu wewnętrznym Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Obecna była m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa, przemyślanin Piotr Pilch. Gospodarzem był szef podkarpackich strażaków nadbrygadier Andrzej Babiec[paywall].
– Za społeczną i ofiarną służbę, za pomoc niesioną każdemu, kto jest w potrzebie, dziś, wam tu obecnym i za waszym pośrednictwem pozostałym druhom, dziękuję w imieniu wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego. Dziękuję za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby – powiedział nadbryg. A. Babiec do zgromadzonych strażaków ochotników.
– Bardzo się cieszę, że kolejne jednostki OSP otrzymają nowe wozy strażackie. Jest to sprzęt, bez którego praca strażaków byłaby niemożliwa. Dziękuję za służbę, której się oddajecie, wielokrotnie z narażeniem zdrowia lub nawet życia – dodał wicemarszałek P. Pilch.
Podkarpackie jednostki OSP otrzymają w sumie 22 średnich i 10 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych za kwotę prawie 20 mln zł. Zakup finansowany jest z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w tym również z wojewódzkiego funduszu), Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, samorządów terytorialnych oraz z zakładów ubezpieczeń.
Wśród 32 jednostek OSP są cztery z naszego regionu, a konkretnie z terenu powiatu jarosławskiego. Nowe wozy otrzymają strażacy ochotnicy z: Łazów (gmina Radymno), Korzenicy (gmina Laszki), Wólki Pełkińskiej (gmina Jarosław) i Sośnicy (gmina Radymno).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PROMESA - obietnica dokonania określonej czynności lub spełnienia określonego świadczenia, a także zobowiązanie organu państwowego do wydania decyzji po dopełnieniu przez zainteresowanego odpowiednich formalności. Więc nie ma co TRĄBIĆ o "sukcesie"" bo to tylko obietnica na papierku jakich partyjni notable składają i składali wiele.
Kolejne picowanie rządzącej partii.Promesy,zaświadczenia o szczepieniu psa komendanta gminnej straży,świadectwo moralności wystawione prze proboszcza i wiele innych zabawek w rekach partii rządzącej.Służby ratunkowe w całym kraju powinny być poza gierkami typu bum parady ,uścisku rąk i wydawaniu nic nie znaczących świstków papieru z urzędową pieczęcią,która też do niczego nie zobowiązuje.Każda służba ratunkowa bez łaski ma mieć sprzęt służący ratownictwu bez żadnej łaski.Żałosne jest kiedy Pan Prezydent przyjeżdża pogapić się na tragediępowodziową i z pompą oraz z łaski wręcza promesę na samochód strażacki w miejsce samochodu zniszczonego przez powódź.Tak sie poniża ratowników biorących udział w akcji gdzie wartością ratowników jest dobro poszkodowanych a wartością Pana Prezydenta promesa ,która nie wiadomo czy zostanie kiedykolwiek zrealizowana.
Pisiorki powiat przemyski dziękuję za samochody
Aż 4 miliony zł " rzucił" poszkodowanym przez czerwcową nawałnicę i powódź marszałek województwa. To o pół miliona mniej niż wylatał samolotami i helikopterami nasz, przemyski marszałek, na szczęście budżetu państwa już były. Jak wygląda "pomoc" podkarpackiego marszałka, mającego pod swoją pieczą 2 miliony dusz, na tle wczorajszej akcji premiera, który na kolejnych spotkaniach wyborczych komitetu PAD, sypał na prawo i lewo "promesami" na łączną kwotę 70 milionów. Kto wie, może za dzień, dwa, trzy zacznie się rozdawanie promes na miliardy? A kto bogatemu zabroni, skoro kraj podniósł się już z kolan (by upaść na pysk, jak mówią złośliwcy),jest tygrysem Europy, najlepiej w Europie a może nawet i w świecie poradził sobie z koronawirusem, a na dodatek ma "nieprzebrane ilości gotówki" jak zapewnia prezes NBP?A ja mam przed oczami znajomego rolnika, któremu od ponad roku nie wypłacono jeszcze wsparcia za ubiegłoroczną suszę oraz pielęgniarkę, która za wielotygodniowe poświęcenie przy łóżkach chorych na COVID-19 dostała "premie" poniżej ... 5 złotych.
PROMESA - obietnica dokonania określonej czynności lub spełnienia określonego świadczenia, a także zobowiązanie organu państwowego do wydania decyzji po dopełnieniu przez zainteresowanego odpowiednich formalności. Więc nie ma co TRĄBIĆ o "sukcesie"" bo to tylko obietnica na papierku jakich partyjni notable składają i składali wiele.
Kolejne picowanie rządzącej partii.Promesy,zaświadczenia o szczepieniu psa komendanta gminnej straży,świadectwo moralności wystawione prze proboszcza i wiele innych zabawek w rekach partii rządzącej.Służby ratunkowe w całym kraju powinny być poza gierkami typu bum parady ,uścisku rąk i wydawaniu nic nie znaczących świstków papieru z urzędową pieczęcią,która też do niczego nie zobowiązuje.Każda służba ratunkowa bez łaski ma mieć sprzęt służący ratownictwu bez żadnej łaski.Żałosne jest kiedy Pan Prezydent przyjeżdża pogapić się na tragediępowodziową i z pompą oraz z łaski wręcza promesę na samochód strażacki w miejsce samochodu zniszczonego przez powódź.Tak sie poniża ratowników biorących udział w akcji gdzie wartością ratowników jest dobro poszkodowanych a wartością Pana Prezydenta promesa ,która nie wiadomo czy zostanie kiedykolwiek zrealizowana.
Pisiorki powiat przemyski dziękuję za samochody