Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wzbogaciła się o 11 nowych samochodów służbowych. Do służby trafiły też kolejne psy. Są to owczarki belgijskie i owczarek niemiecki. Zanim ruszą na patrole, przejdą wspólnie z przewodnikami szkolenie w Ośrodku Szkolenia Zawodowego oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu.
– Patrolując szlaki narażone na działalność złodziei, przemytników czy wandali, jak również w czasie zabezpieczania przejazdów uczestników imprez masowych pies funkcjonariusz natychmiast wyczuwa intruzów i potrafi szybko ich zatrzymać. Pełni również funkcje obronne. Psy wykorzystywane w SOK cechują się odpowiednią budową ciała i wzrostem, są wytrzymałe i sprawne. Mimo specjalistycznego sprzętu do obserwacji pociągów i terenów PKP nikt i nic ich nie zastąpi – dodaje inspektor. Pies służbowy w Straży Ochrony Kolei ma zawsze jednego przewodnika i pracuje około 10 lat. Później trafia na emeryturę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Może by pomyśleć o podobnym doposażeniu Straży Leśnej?
Dlaczego VW ? Są inne i niekoniecznie droższe samochody terenowe lub uterenowione , które są wręcz skonstruowane do jazdy w trudnym terenie .
Może by pomyśleć o podobnym doposażeniu Straży Leśnej?
Dlaczego VW ? Są inne i niekoniecznie droższe samochody terenowe lub uterenowione , które są wręcz skonstruowane do jazdy w trudnym terenie .