Podczas marcowej sesji przemyscy radni podjęli uchwałę określającą zasady nadawania tytułu Honorowego Obywatela Miasta, a także zupełnie nowego wyróżnienia – „Zasłużony dla Miasta Przemyśla”. Wiadomo już, jak ten drugi medal wygląda.
Nowe wyróżnienie będzie przyznawane osobom za szczególne zasługi dla miasta i jego mieszkańców oraz za kształtowanie pozytywnego wizerunku Przemyśla. Z wnioskiem o przyznanie wyróżnienia mogą wystąpić zarówno prezydent miasta Przemyśla, jak i grupa minimum pięciu radnych, ale także organizacje społeczne, instytucje i inne podmioty prawne działające na terenie miasta. Może o nie wystąpić również grupa 50 mieszkańców korzystających z pełni praw publicznych. Wnioski mogą być składane na bieżąco w ciągu całego roku. Honorowe wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Przemyśla” wręczać będzie prezydent miasta wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej podczas uroczystej sesji rady lub innej podniosłej uroczystości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze