W obecności dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkom. Krzysztofa Basaka w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu odbyło się ślubowanie 31 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, rozpoczynających służbę w strukturach podkarpackiej KAS.
– te słowa od zawsze wybrzmiewają przy okazji tego typu ceremonii. Nie inaczej było 11 czerwca br. Tak ślubowali nowo przyjęci funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w asyście pocztu sztandarowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
Wśród ślubujących było 18 kobiet i 13 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. na drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl – Medyka[paywall].
– Nowo przyjęci funkcjonariusze mają za sobą wieloetapowy proces rekrutacji, na który składały się między innymi: testy wiedzy, sprawności i kompetencji, rozmowa kwalifikacyjna oraz badanie zdolności psychicznej i fizycznej do pełnienia służby. Wraz z wstąpieniem w szeregi podkarpackiej KAS rozpoczynają dwuletni okres służby przygotowawczej. To czas intensywnej nauki i praktycznego przygotowania do wykonywania obowiązków służbowych pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy opiekunów
Reklama
– powiedziała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkom. Edyta Chabowska.
W strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pełni służbę ponad 1,3 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze