Reklama

Nowi i „starzy” dyrektorzy przemyskich placówek oświatowych

Tradycyjnie pod koniec wakacji, w tym roku 30 sierpnia br., w sali obrad magistratu odbyła się uroczysta narada inaugurująca nowy rok szkolny 2023 – 2024. Jednym z głównych punktów było wręczenie przez prezydenta miasta Wojciech Bakuna nominacji nowym i „starym” dyrektorom placówek oświatowych.

Akty nominacyjne otrzymało siedem osób. Czworo w dyrektorskim fotelu zasiądzie na kolejną kadencję. To: Anna Król (Przedszkole Miejskiej nr 2 przy ul. Głowackiego), Robert Rybak (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1), Marek Pilszyk (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2) oraz Stanisław Karszyń (Młodzieżowy Dom Kultury)[paywall].

Nowymi szefami trzech placówek oświatowych zostali natomiast: Beata Kozdra w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3, która zastąpiła na stanowisku Barbarę Jabłońską, Joanna Baran w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, która zastąpiła Piotra Pipkę oraz Agnieszka Kowaliw z Szkole Podstawowej nr 4, która zastąpiła Dorotę Kotułę.

Reklama

Przypomnijmy, że D. Kotuła i P. Pipka zrezygnowali z pełnionej funkcji. Oboje zostali uroczyście pożegnani przez W. Bakuna. Podczas spotkania 12 nauczycieli otrzymało akty mianowania na wyższy stopień awansu zawodowego.

– Dziękuję wszystkim dyrektorom za zaangażowanie i wysiłek, jaki wkładają w zarządzanie jednostkami oświatowymi, czego efektem są bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych. Staramy się pomagać im w tym, wprowadzając między innymi dodatkowe godziny na zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne, a także rozbudowując bazę lokalową. W ubiegłym roku szkolnym miasto zrealizowało inwestycje i remonty w jednostkach oświatowych na kwotę prawie 1,8 miliona złotych, a wartość inwestycji i remontów będących w trakcie realizacji opiewa na ponad 4,2 miliona złotych. Planujemy kolejne, na które mamy dofinansowanie z Polskiego Ładu na kwotę prawie 1,2 miliona złotych. W ramach tego programu złożyliśmy wnioski na łączną sumę ponad 11,6 miliona złotych

Reklama

– wyliczył prezydent miasta Przemyśla.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama