W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG wręczono akty mianowania na stopień kaprala 46-osobowej grupie podkarpackich strażników granicznych.
– Funkcjonariusze ukończyli właśnie szkolenie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu
– poinformował rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Piotr Zakielarz[paywall].
Nominacje nowym kapralom wręczył zastępca komendanta BiOSG ds. granicznych płk SG Marek Soliszewski. Tuż po uroczystości nowo mianowani rozpoczęli służbę w wyznaczonych im placówkach Straży Granicznej na Podkarpaciu. Najwięcej mundurowych trafi do jednostek obsługujących przejścia graniczne w: Korczowej, Medyce, Lubaczowie i Krościenku.
– Nabór do służby w naszym oddziale prowadzony jest w sposób ciągły. W 2025 roku planowane jest wcielenie dwustu nowych funkcjonariuszy
– dodał por. SG P. Zakielarz. Szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie internetowej BiSOG, w zakładce „rekrutacja do służby w BiOSG”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze