Reklama

Nowi kaprale wśród „pograniczników” [ZDJĘCIA]

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG wręczono akty mianowania na stopień kaprala 46-osobowej grupie podkarpackich strażników granicznych.

– Funkcjonariusze ukończyli właśnie szkolenie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

– poinformował rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Piotr Zakielarz[paywall].

Nominacje nowym kapralom wręczył zastępca komendanta BiOSG ds. granicznych płk SG Marek Soliszewski. Tuż po uroczystości nowo mianowani rozpoczęli służbę w wyznaczonych im placówkach Straży Granicznej na Podkarpaciu. Najwięcej mundurowych trafi do jednostek obsługujących przejścia graniczne w: Korczowej, Medyce, Lubaczowie i Krościenku.

Reklama

– Nabór do służby w naszym oddziale prowadzony jest w sposób ciągły. W 2025 roku planowane jest wcielenie dwustu nowych funkcjonariuszy

– dodał por. SG P. Zakielarz. Szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie internetowej BiSOG, w zakładce „rekrutacja  do służby w BiOSG”.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/04/2025 14:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama