Reklama

Nowi – starzy dyrektorzy placówek oświatowych

Koniec wakacji to czas, kiedy władze oświatowe w miastach czy gminach wręczają nominacje dyrektorskie nowo wybranym dyrektorom placówek oświatowych. Tak było w Przemyślu, tak było w Żurawicy.

W Przemyślu kadencja na dyrektorskim stołku skończyła się pięciu osobom. Zgodnie z prawem oświatowym ogłoszone zostały konkursy i w każdym zwyciężyli dotychczasowi dyrektorzy[paywall]. Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 1 dalej szefować będzie Dorota Wiech-Iwaneczko, II Liceum Ogólnokształcącemu im. prof. Kazimierza Morawskiego – Mariusz Zamirski, Przedszkolu nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi – Teresa Nyrka, Przedszkolu Miejskiemu nr 7 – Elżbieta Cieplicka, zaś Przedszkolu Miejskiemu nr 14 – Beata Nehrebecka. Rezygnację z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 złożyła Alicja Dobosz. Przez rok pełniącą obowiązki dyrektora placówki będzie Barbara Kędra.

26 sierpnia br. w sali narad UM w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie nominacji nowym – starym dyrektorom placówek oświatowych. Otrzymali je z rąk prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Nominacje otrzymali także pedagodzy, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Takich osób było 14.

Reklama

Zmiany w Żurawicy

Do zmian doszło także w placówkach oświatowych w gminie Żurawica. 24 sierpnia br. w sali  narad urzędu gminy wójt Tomasz Szeleszczuk wręczył nominacje trójce nowych dyrektorów.

Nowym dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy została Renata Drewniak, która 1 września br. zastąpiła na tym stanowisku wieloletniego szefa żurawickiej „jedynki” Jana Semkowa. Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowcach został Janusz Jasiński, który zastąpił pełniącą obecnie funkcję dyrektora  Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. E. Brzezickiego w Żurawicy Bożenę Ryczan. Natomiast nowym – starym dyrektorem  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy (wcześniej SP 2) została Maria Bieniasz, która kierować będzie tą placówką już trzecią kadencję. Wójt T. Szeleszczuk wręczył także akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego dwóm nauczycielkom ZS-P nr 1 w Żurawicy – Iwonie Buszcie oraz Agnieszce Wojtaszek.


fot.UG Żurawica
Wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk (pierwszy z prawej) wręczył nominacje trójce nowych dyrektorów. Od lewej: Janusz Jasiński, Maria Bieniasz i Renata Drewniak.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama