Koniec wakacji to czas, kiedy władze oświatowe w miastach czy gminach wręczają nominacje dyrektorskie nowo wybranym dyrektorom placówek oświatowych. Tak było w Przemyślu, tak było w Żurawicy.
W Przemyślu kadencja na dyrektorskim stołku skończyła się pięciu osobom. Zgodnie z prawem oświatowym ogłoszone zostały konkursy i w każdym zwyciężyli dotychczasowi dyrektorzy[paywall]. Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 1 dalej szefować będzie Dorota Wiech-Iwaneczko, II Liceum Ogólnokształcącemu im. prof. Kazimierza Morawskiego – Mariusz Zamirski, Przedszkolu nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi – Teresa Nyrka, Przedszkolu Miejskiemu nr 7 – Elżbieta Cieplicka, zaś Przedszkolu Miejskiemu nr 14 – Beata Nehrebecka. Rezygnację z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 złożyła Alicja Dobosz. Przez rok pełniącą obowiązki dyrektora placówki będzie Barbara Kędra.
26 sierpnia br. w sali narad UM w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie nominacji nowym – starym dyrektorom placówek oświatowych. Otrzymali je z rąk prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Nominacje otrzymali także pedagodzy, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Takich osób było 14.
Do zmian doszło także w placówkach oświatowych w gminie Żurawica. 24 sierpnia br. w sali narad urzędu gminy wójt Tomasz Szeleszczuk wręczył nominacje trójce nowych dyrektorów.
Nowym dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy została Renata Drewniak, która 1 września br. zastąpiła na tym stanowisku wieloletniego szefa żurawickiej „jedynki” Jana Semkowa. Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowcach został Janusz Jasiński, który zastąpił pełniącą obecnie funkcję dyrektora Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. E. Brzezickiego w Żurawicy Bożenę Ryczan. Natomiast nowym – starym dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy (wcześniej SP 2) została Maria Bieniasz, która kierować będzie tą placówką już trzecią kadencję. Wójt T. Szeleszczuk wręczył także akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego dwóm nauczycielkom ZS-P nr 1 w Żurawicy – Iwonie Buszcie oraz Agnieszce Wojtaszek.
fot.UG Żurawica
Wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk (pierwszy z prawej) wręczył nominacje trójce nowych dyrektorów. Od lewej: Janusz Jasiński, Maria Bieniasz i Renata Drewniak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze