Reklama

Nowoczesne technologie w budownictwie

Dlaczego beton wraca do łask? Z czego obecnie budujemy? Dlaczego parking podziemny jest bardziej przyjazny dla środowiska niż zewnętrzny – na te i inne pytania odpowiadają Mariusz Bodzioch i Grzegorz Polański z zarządu firmy Infores Management.

Ale te rodziny mają sporo samochodów.

MB: – Tak, i dla nich stworzyliśmy podziemny parking, więc ruch kumuluje się pod budynkiem. Dookoła jest czysto i ładnie. Mieszkańcom nikt nie pali spalin pod oknem, sąsiad 10 minut nie grzeje silnika, ponieważ auta stoją w temperaturze dodatniej. Pojazdy nie zanieczyszczają okolicy np. wyciekającym olejem, bo stoją w garażu, w którym zamontowane będą separatory oddzielające olej od ewentualnych ścieków. Parking podziemny zawsze jest rozwiązaniem najbardziej ekologicznym. Jest wentylowany, monitorowany pod względem zanieczyszczeń powietrza. Nasz budynek posiada wszelkie najnowsze rozwiązania technologiczne dostępne na rynku. Ze swoim zasilaniem awaryjnym, z agregatami, logotermami, kotłowniami renomowanych i uznanych firm tworzy niezależny ekologiczny budynek.
 

Reklama

W jakiej technologii budowany jest kompleks?

GP: – Śledzimy trendy, a obecnie do łask wraca beton. I konstrukcyjnie, i przy aranżacji wnętrz. W domach królują nieotynkowane ściany, blaty i schody, a wszystko dlatego, że to materiał naturalny i zdrowy, nie promieniuje, nie ma w sobie chemii.

Beton jest energooszczędny, ponieważ nagrzany długo trzyma ciepło i oddaje je wtedy kiedy jest potrzeba. W okresach, gdy liczymy na odpoczynek w chłodzie, chroni przed nagrzaniem. Stąd jego duża popularność tego rozwiązania w krajach zachodnich, u nas w większych miastach już także. W powiązaniu z zewnętrzną warstwą izolacyjną, sprawia, że budynek jest bardzo ciepły. Ma także dobre właściwości akustyczne – nie przenosi dźwięku, więc w naszej domowej oazie możemy cieszyć się ciszą. Betonowe ściany tworzą sztywniejszą konstrukcję – budynek mniej pracuje w trakcie osiadania, więc ściany się nie rysują i nie pękają, są mniejsze ugięcia stropów. Budowanie w betonie to technologia sprawdzona i szybka, klienci zyskują czas, a budowa jest mniej uciążliwa dla środowiska.

Reklama

Wspomnieli panowie, że beton jest zdrowy, skąd ta pewność?

GP: – Mamy 100-procentową pewność gdyż, jest to materiał naturalny znany od tysiącleci. Ponadto każda partia materiału dostarczanego na budowę jest poddawana restrykcyjnej kontroli jakości, składu oraz parametrów użytkowych prowadzonej przez laboratorium producenta i jak próbki przetrzymywane są do ewentualnej weryfikacji. Mamy wszystkie potrzebne certyfikaty: o odpowiednim składzie, braku składników szkodliwych, dopuszczeniu do obrotu. Są do wglądu, gdyby ktoś był zainteresowany. Poza tym na stałe współpracujemy ze specjalistami Małopolskiego Laboratorium  Budownictwa Energooszczędnego – jako jedyna firma z Przemyśla mamy stały kontakt z tą  jednostką naukową, aby było zdrowiej, oszczędniej i ekologiczniej. 

Reklama

Aleksandra Nowotyńska

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mario - niezalogowany 2017-12-11 11:33:07

    ~  chyba zajrzę do programu tv,  bo nie wiem czy to  już reklama czy jeszcze bajka ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2017-12-13 01:56:43

    Ale reklama gównianych klatek

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama