Reklama

Nowoczesne volvo zamiast wysłużonego jelcza dla strażaków ze Stubna

11/11/2017 20:00

Strażacy ochotnicy z podprzemyskiego Stubna mają wreszcie nowoczesny samochód. Dzięki niemu mogą prowadzić działania zarówno podczas pożarów jak również w razie innych zdarzeń, np. na drogach.

Nowy wóz bojowy kosztował ponad 754 tysiące złotych. Jego zakup sfinansowali: gmina Stubno, która ze swojego budżetu wyłożyła 454 tysiące złotych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – 70 tysięcy złotych i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Ta ostatnia dała odpowiednio: 40 tysięcy złotych ze środków ubezpieczeniowych i 191 tysięcy złotych z dotacji na zapewnienie gotowości bojowej jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 

Nowy samochód na wyposażeniu[paywall] m.in. zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów, wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża 60 m, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy, wyciągarkę elektryczną, drabinę aluminiową o długości 8 m, zestaw łączności, kamerę monitorującą strefę z tyłu pojazdu. Nowoczesne volvo zastąpiło wysłużonego, 35-letniego jelcza.

Ochotnicza Straż Pożarna w Stubnie od 1995 r. funkcjonuje w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jej członkowie prowadzą działania nie tylko na terenie gminy Stubno, ale w razie potrzeby wspomagają kolegów ochotników i zawodowców w powiecie przemyskim, a także w województwie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Stubnie powstała w 1925 r., a jej pierwszym komendantem był Józef Pietruszka. Remizę strażacką wybudowano w czynie społecznym w 1931 r. na placu przekazanym przez dziedzica Ludwika Myszkowskiego. W czasie II wojny światowej Niemcy powołali w Stubnie sekcję pożarniczą, wprowadzając całodobowe dyżury obserwacyjne z wieży w remizie. Po wyzwoleniu w 1944 r. powojenni działacze Ochotniczej Straży Pożarnej, między innymi Stanisław Hajduk, Jan Kazieczko, Józef Kazieczko - wznowili działalność OSP, zbierając ukryty w czasie działań wojennych sprzęt i wyposażenie pożarnicze. Szczególnie prężną działalność jednostka rozpoczęła w 1955 r. Strażacy ze Stubna uczestniczyli odtąd we wszystkich zawodach sportowo-pożarniczych zdobywając czołowe miejsca. W 1984 r. rozpoczęto budowę nowej remizy, którą oddano do użytku po 5 latach. To dwukondygnacyjny budynek, w którym przechowywany jest sprzęt gaśniczy, ratownictwa technicznego i samochody.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Aki - niezalogowany 2017-11-11 21:32:25

    No  nowe nowe dla OSP w Kalnikowie Stubno zrobiło wszystko żeby kalników nie dostał tego nie napiszecie!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    AKI - niezalogowany 2017-11-11 21:42:44

    Szkoda że nie napisaliscie tego że w tamtym roku OSP Stubno zablokowało nowy mały wóz dla OSP Kalnikow.... !!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Xxx - niezalogowany 2017-11-12 08:40:09

    Przecież macie ładnego żuka to wam wystarczy a poza tym jak trzeba jechać do zdarzenia to u was wszyscy pijani.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości