Reklama

Nowy blask na nowy sezon: czyścimy elewację

Po jesienno-zimowej zawierusze wraz z pierwszymi promieniami słońca nadchodzi czas na uważne przyjrzenie się elewacji naszego domu. Dach również właśnie teraz może wymagać odświeżenia.

Myjką ciśnieniową oczyścimy przed wiosną elewacje pokryte tynkami mineralnymi, akrylowymi czy silikonowanymi. Ciemne elewacje łatwiej przywrócić do pożądanego stanu, te jasne, zwłaszcza białe, są bardziej kłopotliwe. Jeśli kolor okaże się już lekko wyblakły, elewację, wcześniej odpowiednio oczyszczoną i zagruntowaną, możemy pomalować.


Woda zimna czy ciepła?


Niewielkie zanieczyszczenia usuniemy za pomocą zimnej wody, te większe ciepłej, np. z domieszką specjalistycznych środków chemicznych, które nie tylko elewację oczyszcza, ale też zabezpieczą. Duże nagromadzenie brudu przed myciem musimy usunąć drucianą szczotką. Myjki ciśnieniowe możemy wypożyczyć, ale jeśli nie mamy wielkiego doświadczenia w tego rodzaju zabiegach, lepiej oddać naszą elewację w ręce fachowców.

Dach jak nowy


Mycie ciśnieniowe doskonale sprawdza się też w przypadku dachów. Czysta woda pod ciśnieniem skutecznie radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń i zacieków. W miejscach, gdzie np. na blachodawchówce zaszła korozja, najpierw musimy się postarać usunąć rdzę. Można to wykonać papierem ściernym.

Przeczytaj również: Jak skutecznie konserwować pokrycia dachowe?


Jeśli farbą jest już nie pierwszej świeżości i zaczyna się gdzieniegdzie odpryskuje, można zastosować piaskowanie, czyli zlikwidować złuszczoną farbę, myjąc powierzchnię dachu wodą ciśnieniem uzupełnioną środkiem czyszczącym z drobinkami piasku. Mycie można połączyć z impregnacją, jeśli do wody doda się specjalny środek impregnujący.



tagi: cisnieniowe czyszczenie elewacji, czyszczenie fasady, konserwacja pokryć dachowych, dom
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    break - niezalogowany 2016-04-11 01:26:34

    A ta firma NAC to dobra? W media expert mają od nich myjki i myślę czy to czy Bosha...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    niki - niezalogowany 2016-04-13 20:42:41

    ja to biorę Karchera, nie widzę sensu żeby się rozdrabniać. Zamawiamy jutro w me i pewnie będzie działać dłużej niż ten nac

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama