Waldemar Paluch powołał swojego pełnomocnika ds. kultury fizycznej, sportu i turystyki. Został nim Artur Świątek, długoletni prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSTE Jarosław, przez ostatnie 4 lata dyrektor Biura Rektora jarosławskiej uczelni.
Artur Świątek nie jest postacią anonimową w jarosławskim środowisku sportowym. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej od 2002 r. jest instruktorem w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, a od 15 lat pełni funkcję prezesa[paywall] Klubu Uczelnianego AZS PWSTE Jarosław. W tym czasie był propagatorem wśród studentów PWSTE pływania, boksu i koszykówki, a prowadzone przez niego sekcje mogą się pochwalić sukcesami nie tylko w na arenie akademickiej.
A. Świątek na nowym stanowisku będzie miał szeroki zakres obowiązków. Ogólnie rzecz ujmując, ma reprezentować burmistrza we wszystkich sprawach związanych z kulturą fizyczną, sportem i turystyką. Z jednej strony jego działania mają krzewić kulturę fizyczną wśród mieszkańców, a do jego zadań należeć będzie propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnych form wypoczynku i rekreacji. Z drugiej pełnomocnik ma uczestniczyć w budowaniu sportu wyczynowego w mieście.
Przewidują to dwa punkty zarządzenia burmistrza nr 343/2019 z dnia 10 września 2019 r., nakładające na pełnomocnika zadania związane z „pomocą przy organizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz imprez sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym” oraz „promocją miasta poprzez działania w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz wyniki sportowe”. Nowy pełnomocnik będzie jednocześnie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Programowej ds. Sportu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
żart i niekompetencja