Krzysztof Majcher nie jest już prezesem zarządu Przemyskiej Gospodarki Mieszkaniowej, jednej z większych miejskich spółek. Zastąpił go na tym stanowisku Tomasz Zaleszczyk, rodzinnie powiązany z przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Przemyślu Bogusławem Zaleszczykiem.
Będący przez osiem lat prezesem PGM-u Krzysztof Majcher awansował, bo został dyrektorem oddziału Zespołu Elektrowni Wodnej Solina – Myczkowce w Solinie, należącej do PGE Energia Odnawialna SA. Szefować PGM-owi zaczął w 2008 r., kiedy, na wniosek prezydenta Przemyśla, odwołany został przez Radę Nadzorczą Zbigniew Duszyk[paywall].
Po przenosinach K. Majchera nad Solinę nowym prezesem spółki został Tomasz Zaleszczyk. – Chcąc zapewnić ciągłość realizacji zadań przez spółkę, prezydent miasta, jako jednoosobowe Zgromadzenie Wspólników, przedstawił Radzie Nadzorczej kandydaturę Tomasza Zaleszczyka. Rada Nadzorcza uchwałą powołała go na to stanowisko i od 1 sierpnia pełni on obowiązki prezesa zarządu – poinformował rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.

fot.Mariusz Godos
Były prezes PGM sp. z o.o. w Przemyślu Krzysztof Majcher z „Brylantowym Kluczem”.
Krzysztof Majcher: – Nowe miejsce pracy traktuję jako wielkie wyzwanie, gdyż ZEW Solina – Myczkowce pełni bardzo ważną rolę zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju jak i bezpieczeństwa hydrologicznego Sanu. Od 13 lat byłem w zarządzie Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, a od 2009 roku pełniłem funkcję prezesa zarządu i w tym czasie przedsiębiorstwo zrealizowało wiele nowych inwestycji, przeprowadziło szereg remontów. Zdobyte doświadczenie zarówno w zarządzaniu zespołem ludzkim jak i wieloma różnorodnymi inwestycjami dają mi dobre przygotowanie do pełnienia nowej funkcji. Przypomnę, że w latach 2011 – 2013 zarządzane przez spółkę PGM wspólnoty mieszkaniowe pozyskały z funduszy unijnych cztery miliony złotych na remonty. W 2015 roku został wybudowany kolejny blok mieszkalny, obecnie przedsiębiorstwo przystępuje do realizacji budowy domów jednorodzinnych na osiedlu Lipowica, a oprócz tego aktywnie i skutecznie aplikuje o nowe środki unijne dla Przemyśla. Bardzo realne jest pozyskanie w latach 2016 – 2018 środków zarówno na remonty mieszkań, jak i remonty generalne kamienic, będących własnością miasta. Przedsiębiorstwo pozostawiłem w dobrej sytuacji finansowej, bez żadnych długów, z niezagrożoną perspektywą rozwoju. Przypomnę tylko, że w 2013 roku przedsiębiorstwo za całokształt swojej działalności zostało odznaczone „Brylantowym kluczem” jako najlepszy zarządca nieruchomości w województwie podkarpackim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Za komuny zatrudnienie w urzędzie kuzyna ciotki szwagra było nazywane nepotyzmem i bogobojni, gromy rzucali na takiego partyjnego.Jak w takim razie nazwać to co wyprawia PiS???Nie powiem, bo nie wypada się wyrażać.
Zmiana na stołkach alb brak podstawowych zmian systemowych . Już był kiedyś taki najmłodszy prezez Hali , jak to się skończyło wiemy wszyscy .
Więc dlaczego znowu wszyscy pozwalamy na takie i gorsze rzeczy???
A gdzie prokurator. Ręka rękę myje choma swoich broni. A jebac to miasto
Ciekawy jestem czy się coś zmieni czy to taki sam złodziej jak ten szybciej . Ciekawy jestem czy ogarnie ten burdel po poprzednim prezesie. Czy też tylko będzie brał 10 tysi i będzie miał wyjebane na ludzi mieszkających w rozpadajacych się kamienicach .
DWZ Nieruchomości wszystko i tak weźmie
Za komuny zatrudnienie w urzędzie kuzyna ciotki szwagra było nazywane nepotyzmem i bogobojni, gromy rzucali na takiego partyjnego.Jak w takim razie nazwać to co wyprawia PiS???Nie powiem, bo nie wypada się wyrażać.
TKM
Zmiana na stołkach alb brak podstawowych zmian systemowych . Już był kiedyś taki najmłodszy prezez Hali , jak to się skończyło wiemy wszyscy .