Wybór Bożeny Ryczan na stanowisko starosty przemyskiego sprawił, że Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy pozostał bez dyrektora. Ale tylko na chwilę. 22 maja br. Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o powierzeniu obowiązków dyrektora placówki Pawłowi Kotuli.
Paweł Kotula z zawodu jest ekonomistą, absolwentem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, gdzie studiował finanse i rachunkowość oraz zarządzanie w administracji. Od 2000 r. zdobywał doświadczenie na różnych szczeblach w konsorcjum Unilever, jednej z największych firm na świecie. Był współtwórcą i wieloletnim dyrektorem zarządzającym oraz prezesem zarządu rzeszowskiej spółki Dor.com. W 2020 r. został kierownikiem Działu Statystyki Medycznej Analiz i Planowania w Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalu Psychiatrycznym w Żurawicy, odpowiedzialnym za realizację zadań w obszarze kontraktowania, organizowania i realizacji świadczeń medycznych[paywall]. Był jednym z najbliższych współpracowników B. Ryczan. Jego podstawowym zadaniem „na już” jest utrzymanie dobrej kondycji finansowej szpitala oraz wdrożenie zadań inwestycyjnych o wartości blisko 40 mln zł, które zaplanowane są na najbliższe pięć lat. Prywatnie jest pasjonatem biegania, rowerzystą i żeglarzem.
Został 11. w kolejności szefem żurawickiej placówki, którą zawiaduje Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Jego poprzednikami byli: lek. med. Janusz Wałęga, lek. med. Maksymilian Rotte, dr n. med. Waldemar Gadecki, lek. med. Jacek Barket, Janusz Kołakowski, Ryszard Cząstka, Mariusz Kwaśny, Józef Długoń, dr n. o zdrowiu Barbara Stawarz oraz wspomniana B. Ryczan.
Szpital w Żurawicy powstał uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie 1 kwietnia 1973 r. Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Żurawicy (tak brzmiała pierwotna nazwa placówki) został utworzony na bazie istniejących w Żurawicy oddziałów Jarosławskiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalem Psychiatrycznym w Żurawicy” został 1 stycznia 2004 r. W 2008 r. placówka obchodziła uroczystości związane z 35. rocznicą powstania. W trakcie obchodów nadano jej imię profesora Eugeniusza Brzezickiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze