Reklama

Nowy szef żurawickiego szpitala

Wybór Bożeny Ryczan na stanowisko starosty przemyskiego sprawił, że Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy pozostał bez dyrektora. Ale tylko na chwilę. 22 maja br. Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o powierzeniu obowiązków dyrektora placówki Pawłowi Kotuli.

Paweł Kotula z zawodu jest ekonomistą, absolwentem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, gdzie studiował finanse i rachunkowość oraz zarządzanie w administracji. Od 2000 r. zdobywał doświadczenie na różnych szczeblach w konsorcjum Unilever, jednej z największych firm na świecie. Był współtwórcą i wieloletnim dyrektorem zarządzającym oraz prezesem zarządu rzeszowskiej spółki Dor.com. W 2020 r. został kierownikiem Działu Statystyki Medycznej Analiz i Planowania w Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalu Psychiatrycznym w Żurawicy, odpowiedzialnym za realizację zadań w obszarze kontraktowania, organizowania i realizacji świadczeń medycznych[paywall]. Był jednym z najbliższych współpracowników B. Ryczan. Jego podstawowym zadaniem „na już” jest utrzymanie dobrej kondycji finansowej szpitala oraz wdrożenie zadań inwestycyjnych o wartości blisko 40 mln zł, które zaplanowane są na najbliższe pięć lat. Prywatnie jest pasjonatem biegania, rowerzystą i żeglarzem.

Poprzednicy

Został 11. w kolejności szefem żurawickiej placówki, którą zawiaduje Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Jego poprzednikami byli: lek. med. Janusz Wałęga, lek. med. Maksymilian Rotte, dr n. med. Waldemar Gadecki, lek. med. Jacek Barket, Janusz Kołakowski, Ryszard Cząstka, Mariusz Kwaśny, Józef Długoń, dr n. o zdrowiu Barbara Stawarz oraz wspomniana B. Ryczan.

Reklama

Szpital w Żurawicy powstał uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie 1 kwietnia 1973 r. Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Żurawicy (tak brzmiała pierwotna nazwa placówki) został utworzony na bazie istniejących w Żurawicy oddziałów Jarosławskiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalem Psychiatrycznym w Żurawicy” został 1 stycznia 2004 r. W 2008 r. placówka obchodziła uroczystości związane z 35. rocznicą powstania. W trakcie obchodów nadano jej imię profesora Eugeniusza Brzezickiego.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/05/2024 14:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama