Reklama

Nowy wóz strażacki już w służbie

02/02/2019 12:30

Ochotnicza Straż Pożarna w Ożańsku ma nowy wóz strażacki. To lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą i zbiornikiem wodnym o pojemności 1000 litrów marki Renault. Jego uroczyste przekazanie nastąpiło 16 stycznia.

Przekazanie najnowszego nabytku gminy było okazją do fetowania. Na spotkaniu obecni byli niemal nierozłączni ostatnimi czasy wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł i senator RP Mieczysław Golba. Obecny był także wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak oraz przedstawiciele urzędu gminy[paywall] . Oczywiście nie zabrakło strażaków, nowy sprzęt przejęli komendant oddziału gminnegoZOSP RP druh Kazimierz Mirek oraz druhowie z jednostki OSP w Ożańsku. Rolę gospodarza pełnił wójt gminy Mariusz Reń. Po kilku kwiecistych przemowach doceniających trud strażaków w zapewnianiu obywatelom bezpieczeństwa kluczyki do auta przekazał druhom Marcin Warchoł. Następnie nastąpiła prezentacja nowego wozu.

Wóz, aparaty powietrzne i piły

Pozyskany samochód to dostosowany do potrzeb strażaków renault master 4x2, wyposażony w silnik wysokoprężny, klimatyzację, a przede wszystkim tzw. linię szybkiego natarcia. Oprócz auta strażacy otrzymali bogaty zestaw wyposażenia, m.in. drabinę strażacką, specjalistyczne aparaty powietrzne z czujnikami bezruchu, piłę spalinową do cięcia stali i betonu, zestaw do cięcia pedałów samochodowych, zestaw do wyważania drzwi oraz rozpieracz kolumnowy. Zakup samochodu wraz z wyposażeniem był możliwy dzięki pozyskanej przez władze gminy dotacji celowej z Ministerstwa Sprawiedliwości. Gmina pokryła zaledwie 10 proc. wartości zakupu, a 90 proc. pochodziło z Funduszu Sprawiedliwości.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama