Reklama

O głodzie mieszkaniowym i nie tylko. Przyjdź na spotkanie z Filipem Springerem

O mieście i przestrzeni publicznej, a także trudnej sytuacji mieszkaniowej w Polsce, współczesnej architekturze i pasji fotografowania będzie można podyskutować dzisiaj (13 stycznia) z Filipem Springerem w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

Spotkanie autorskie z polskim reportażystą, blogerem, fotoreporterem współpracującym z największymi tytułami prasowymi odbędzie się o g. 17. Będzie ono okazją do promocji najnowszej książki Sringera, zatytułowanej 13 pięter, traktującej o nie najlepszej sytuacji mieszkaniowej w Polsce i pomysłach rozwiązania problemu mieszkaniowego głodu, opowiadającej przeciekawe historie lokatorów – młodszych, starszych, w podobnej życiowej sytuacji.

Publikacja, podobnie jak wcześniejsze pióra F. Springera (m.in. Miedzianka. Historia znikania, Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-uWanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni , Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach), spotkała się z przychylnym odbiorem krytyków i czytelników.

Zaplanowana na dzisiaj dyskusja niewątpliwie dotyczyć będzie także bardzo bliskich autorowi obszarów, takich jak współczesna architektura czy przestrzeń publiczna. Spotkanie warte uwagi, prawdziwa gratka dla tych, którzy – podobnie jak autor – mają nieodpartą potrzebę fotograficznego dokumentowania ważnych przemian, a także dla wszystkich aktywistów, miejskich działaczy i miłośników literatury.

 

Reklama

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przem - niezalogowany 2016-01-13 17:35:33

    Mądry człowiek, który jako jeden z nielicznych współobywateli tego kraju dostrzega wszechobecną brzydotę, kicz, chaos i spaskudzenie przestrzeni publicznej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    LaLa - niezalogowany 2016-01-13 18:44:43

    no szkoda, że jeszcze później nie została podana ta informacja;powinno się informować wcześniej, np. dzień wcześniej, żeby chętni mogli pójść na spotkanie, nie każdy ma możliwość korzystania z internetu 24 godz./dobę;fatalna promocja wydarzeń w mieście powoduje, że mieszkańcy w nich nie uczestniczą i nic się u nas nie dzieje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    adk - niezalogowany 2016-01-13 21:52:47

    za późno się dowiedziałam :( żałuje strasznie.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości