Sympatyczną wizytę złożyli nam niedawno uczniowie I klasy o profilu humanistyczno-dziennikarskim z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu im. prof. K. Morawskiego. Być może swoją przyszłość zwiążą z mediami, chcieli się więc przekonać, jak wygląda praca w lokalnej gazecie.
Była to już kolejna wizyta młodzieży z przemyskiej „Morawy” w lokalnych mediach. Niedawno odwiedzili bowiem także progi Radia Eska.
Uczniowie przybyli pod opieką polonistki i jednocześnie pisarki Moniki Maciewicz, która wprowadza ich w arkana dziennikarskiego fachu.
W naszych progach z ust redaktora naczelnego Artura Wilguckiego usłyszeli m.in. o blaskach i cieniach pracy w lokalnej prasie, przeszkodach, jakie mogą stanąć na drodze do dobrego materiału i sposobach ich pokonywania, specyfice zawodu oraz cyklu pracy w tygodniku.
Przekonali się też, jakich cech charakteru wymaga praca w mediach i dlaczego, realizując się w nich, trzeba nieustannie podążać za zmieniającą się rzeczywistością i oczekiwaniami odbiorców, coraz chętniej sięgających po internetową formę przekazu.
Była też sposobność obejrzenia pierwszego wydania gazety, wówczas jeszcze ukazującej się pod szyldem „Życie Przemyskie”.
Na koniec młodzi adepci sztuki dziennikarskiej musieli poradzić sobie z wyzwaniem w postaci przeprowadzenia wywiadu ze swoją wychowawczynią. Z zadania – przy wsparciu redaktora naczelnego – wybrnęli bez problemu.
Mamy nadzieję, że po wizycie u nas młodzież nabierze większej odwagi w swoich dziennikarskich wprawkach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze