Reklama

O wyzwaniach w leczeniu dzieci i młodzieży [ZDJĘCIA]


15 listopada w hotelu Accademia w Przemyślu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Medyczna Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” pod patronatem starosty przemyskiego Bożeny Ryczan i prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Tym razem spotkanie poświęcone było tematowi: „Aktualności w leczeniu dzieci i młodzieży – dylematy, wyzwania, perspektywy”.


Uczestnicy konferencji mogli się zapoznać z kilkoma bardzo ciekawymi zagadnieniami, które prelegenci poruszyli w formie wykładów. O nowych technologiach i nowych zagrożeniach dla zdrowia mówił dr Ireneusz Jelonek z Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II w Sosnowcu, o wpływie zwiększenia zorganizowanej aktywności fizycznej w szkole na ciśnienie krwi dzieci z nadwagą i otyłością prof. dr hab. Wojciech Kolanowski reprezentujący Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu, zaś o wpływie manipulacji kręgosłupa na zmienność rytmu serca dr Nataliya Hrabarchuk z lwowskiego Centrum Rehabilitacji „Elita” we Lwowie. Uwagę słuchaczy przykuło też wystąpienie dr Sabiny Miciorek ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej zatytułowane „Nastolatek w kryzysie”.

Kolejni prelegenci to dr Iwona Malesza z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie i psycholog, pedagog i specjalisty psychoonkologii Joanna Pruban, które analizowały temat „Między skalpelem a słowem: dziecko w procesie leczenia nowotworu”, podkreślając, że w procesie leczenia dziecko przede wszystkim potrzebuje być usłyszane, jeszcze zanim zacznie być pocieszane. Natomiast dr Halyna Luń z Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie, która poświęciła swoją uwagę zagadnieniu  „Kostium Spirala w rehabilitacji według metody profesora Kozyavkina”. W towarzyszących wydarzeniu rozmowach bardzo często przewijały się opinie, że zaproponowana tematyka wydarzenia była bardzo ciekawa i dotyczyła kwestii bardzo na czasie. Organizator – Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk”, na czele z prezesem Arturem Cielińskim – jak zwykle sprostał oczekiwaniom uczestników spotkania.

Reklama

Głównym celem działania[paywall] fundacji jest pomaganie dzieciom i  ich rodzicom w odnalezieniu się w niełatwej sytuacji, jaką jest walka z chorobą. Swoje cele realizuje poprzez pomoc finansową i rzeczową dla dzieci cierpiących na choroby przewlekłe, w szczególności na choroby nowotworowe, organizowanie akcji charytatywnych,  organizowanie i finansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego i lekarstw czy organizowanie wydarzeń o charakterze edukacyjnym. To, które miało miejsce 15 listopada, wpisało się w okrągły jubileusz 15-lecia działalności fundacji „jerzyk”.

Konferencja zrealizowana została we współpracy z Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalem Psychiatrycznym w Żurawicy, który reprezentowali Maciej Kamiński oraz Teresa Adamczyk, a patronem medialnym wydarzenia  był nasz tygodnik.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/12/2025 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama