Do jak najczęstszego sięgania po książki zachęcali niedawno uczniowie Zespołu Szkół w Hermanowicach im. ks. Jana Twardowskiego. W murach wspomnianej szkoły odbyły się „Imieniny Książki” – wydarzenie integrujące środowisko i promujące czytelnictwo.
Spotkaniu, w którym wzięli udział przedstawiciele szkolnej społeczności, wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk, radny gminy Zbigniew Czerniak, sołtyska wsi Stanisławczyk Krystyna Gołębiowska, a także liczni przybyli rodzice i mieszkańcy okolicznych miejscowości, przyświecało hasło „Książki Naszych Marzeń”. Swoje ulubione lektury zaprezentowali na nim uczniowie klas: IV, V i VI, a znalazły się wśród nich takie pozycje czytelnicze, jak: Mikołajek i inne chłopaki, Chłopcy z Placu Broni czy W pustyni i w puszczy. Było też głośne czytanie baśni braci Grimm w wykonaniu dyrektor placówki Grażyny Hataś oraz prezentacja uczniów gimnazjum na temat zalet czytania książek i ich pozytywnego wpływu na rozwój młodego człowieka. Muzyczną oprawę całego wydarzenia zapewnił szkolny chór, a najmłodsi członkowie szkolnej braci z klas 0 – 3 zabrali wszystkich w bajkową podróż pociągiem, który zatrzymywał się na zaczarowanych stacjach. Miejmy nadzieję, że wspólny wysiłek włożony w przygotowanie imprezy się opłaci i w te wakacje młodzież chętnie sięgnie po książki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze