Reklama

Obchodzili imieniny książki

Do jak najczęstszego sięgania po książki zachęcali niedawno uczniowie Zespołu Szkół w Hermanowicach im. ks. Jana Twardowskiego. W murach wspomnianej szkoły odbyły się „Imieniny Książki” – wydarzenie integrujące środowisko i promujące czytelnictwo.

Spotkaniu, w którym wzięli udział przedstawiciele szkolnej społeczności, wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk, radny gminy Zbigniew Czerniak, sołtyska wsi Stanisławczyk Krystyna Gołębiowska, a także liczni przybyli rodzice i mieszkańcy okolicznych miejscowości, przyświecało hasło „Książki Naszych Marzeń”. Swoje ulubione lektury zaprezentowali na nim uczniowie klas: IV, V i VI, a znalazły się wśród nich takie pozycje czytelnicze, jak: Mikołajek i inne chłopaki, Chłopcy z Placu Broni czy W pustyni i w puszczy. Było też głośne czytanie baśni braci Grimm w wykonaniu dyrektor placówki Grażyny Hataś oraz prezentacja uczniów gimnazjum na temat zalet czytania książek i ich pozytywnego wpływu na rozwój młodego człowieka. Muzyczną oprawę całego wydarzenia zapewnił szkolny chór, a najmłodsi członkowie szkolnej braci z klas 0 – 3 zabrali wszystkich w bajkową podróż pociągiem, który zatrzymywał się na zaczarowanych stacjach. Miejmy nadzieję, że wspólny wysiłek włożony w przygotowanie imprezy się opłaci i w te wakacje młodzież chętnie sięgnie po książki.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama