W każdej z 11 miejscowości gminy Przeworsk ma się znaleźć pomnik upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości. Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Niektórzy chcieli materialnie wesprzeć przedsięwzięcie. To dla nich gmina sprzedaje cegiełki.
Obeliski mają formę słupa granicznego, wyłaniającego się z bryły kamienia, co ma symbolizować wykuwanie się polskiej państwowości. Autorem projektu pomników jest prof. nadz. dr hab. Jerzy Kierski z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pierwszy obelisk został już uroczyście odsłonięty w Ujeznej. Kolejne będą odsłaniane zgodnie z kalendarzem imprez patriotycznych w gminie, z największą kumulacją w okolicach 11 listopada. Wyjątek stanowią Urzejowice, gdzie już stoi pomnik Żołnierza Polski Niepodległej. Tu do obecnego już monumentu dołączona zostanie specjalna tablica pamiątkowa.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na kazdym pomniku podobizna ojca niepodleglosci albo raczej ojcow niepodleglosci geniuszy z Zoliborza,prawda nas wyzwoli
Qr poj bało już do reszty Polaków???? najpierw były na każdym rogu pomiki JP@, później Kaczyńskich i "Smoleńskich" teraz nagle odzyskania niepodległości. Nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na potrzebujących czy domy opieki. rozumie że Polska jest bogata i stać zarówno na jedno i drugie?
This was a really great contest and hopefully I can attend the next one. It was alot of fun and I really enjoyed myself.. trip ideas
Thanks for taking the time to discuss this, I feel strongly that love and read more on this topic. If possible, such as gain knowledge, would you mind updating your blog with additional information? It is very useful for me. LGD 4033 powder
Na kazdym pomniku podobizna ojca niepodleglosci albo raczej ojcow niepodleglosci geniuszy z Zoliborza,prawda nas wyzwoli
Qr poj bało już do reszty Polaków???? najpierw były na każdym rogu pomiki JP@, później Kaczyńskich i "Smoleńskich" teraz nagle odzyskania niepodległości. Nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na potrzebujących czy domy opieki. rozumie że Polska jest bogata i stać zarówno na jedno i drugie?
This was a really great contest and hopefully I can attend the next one. It was alot of fun and I really enjoyed myself.. trip ideas