Reklama

Obradowali burmistrzowie i wójtowie

W siedzibie jarosławskiego starostwa odbył się konwent wójtów i burmistrzów z terenu powiatu jarosławskiego.

Spotkanie miało charakter typowo roboczy, bo prym wiodły aktualne priorytety i plany powiatu na najbliższe miesiące. Magdalena Sobina z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie omówiła programy i działania wdrażane przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach nowej perspektywy finansowej oraz Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027. Janusz Dąbrowski i Emilia Borecka z ESRI Polska przedstawili nowoczesne rozwiązania geoinformatyczne, mogące wspomóc zarządzanie przestrzenią w gminach[paywall]. Z kolei Dawid Lasek ze Stowarzyszenia Euroregion Karpacki przedstawił stan Euroregionu Karpackiego na 2023 r., cele na 2024 r., narzędzia wsparcia a także ofertę dla samorządów powiatu jarosławskiego.


– Współpraca między samorządami, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk może tylko nam pomóc i mieć pozytywne skutki. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować te spotkania, zachęcając do dalszej aktywności współpracy na rzecz wspólnego dobra

Reklama

– podsumował starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz.


Miłym akcentem konwentu było wręczenie Medali za Zasługi dla Obronności Kraju Czesławie i Marianowi Grendom z gminy Laszki. Tego aktu dokonali: starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, szef WCR ppłk Robert Bajorski, jego zastępca mjr Marek Giec oraz wójt gminy Laszki Stanisław Gonciarz.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/08/2024 11:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama