Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec ściganego przez zagraniczne służby za liczne oszustwa. Grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.
Do zatrzymania doszło 14 stycznia podczas odprawy podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Medyce.
– Podczas kontroli dokumentów okazało się, że 51-letni mężczyzna jest w zainteresowaniu niemieckich służb, które wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Niemiec był poszukiwany za liczne oszustwa związane z zakupem aut oraz zaciąganiem pożyczek. Zgodnie z tamtejszym prawem grozi mu 15 lat pozbawienia wolności. Cudzoziemiec został zatrzymany i decyzją sądu tymczasowo aresztowany
Reklama
– poinformował rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu por. SG Piotr Zakielarz.
Od początku br. funkcjonariusze BiOSG zatrzymali 8 osób poszukiwanych przez polskie i zagraniczne organy ścigania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze