Reklama

Obywatel Ukrainy otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu. Jego dalszy pobyt stanowił zagrożenie dla porządku publicznego

03/01/2026 14:57

We wtorek, 30 grudnia, obywatel Ukrainy, w towarzystwie konwoju funkcjonariuszy z placówki SG w Sanoku przymusowo opuścił Polskę przez przejście graniczne w Medyce.

Kilka dni wcześniej, funkcjonariusze brzozowskiej policji zatrzymali go za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Sąd ukarał go grzywną w wysokości 4 tys. zł, świadczeniem pieniężnym – 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także orzekł przepadek auta i 5-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jak przekazała służba prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, komendant placówki SG w Sanoku wydał decyzję o zobowiązaniu do powrotu, a także 5-letni zakaz wjazdu do strefy Schengen.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama