Usiłowali oni wjechać do Polski na podstawie fałszywych zaproszeń.
Do zdarzeń doszło 13 bm. Na przejściu granicznym w Budomierzu do kontroli zgłosił się 32-letni obywatel Ukrainy, który jako dokument uzupełniający do wizy przedstawił zaproszenie wydane rzekomo przez wojewodę dolnośląskiego.
Dokument wystawiony przez ten sam organ przedłożył również 36-letni Ukrainiec na przejściu granicznym w Medyce. W wyniku szczegółowej kontroli dokumentów strażnicy graniczni ustalili, że są one w całości podrobione. Cudzoziemcom postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa, do czego się przyznali. Wizy wydane na podstawie fałszywych zaproszeń zostały unieważnione, zaś podróżnym odmówiono wjazdu do Polski.
W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej stwierdzili 164 fałszywe dokumenty różnego typu. 8 z nich stanowiły fałszywe zaproszenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Oszustwo we krwi maja!