50 wspólnie przeżytych lat to wyjątkowa okazja do fetowania, ale i podsumowań. Skorzystali z niej małżonkowie, którzy 11 lutego stawili się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Żurawicy, by świętować jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Złoty jubileusz świętowało 13 par z terenu gminy Żurawica (patrz ramka). Z racji wydarzenia gospodarz gminy[paywall] Tomasz Szeleszczuk wespół z kierownikiem USC Andrzejem Kasperem uhonorowali pary okolicznościowymi medalami nadawanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, a główni bohaterowie święta wspominali najpiękniejsze momenty wspólnej małżeńskiej drogi.
Pod adresem szacownych jubilatów padły życzenia dalszych, szczęśliwych lat w zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu. Wyjątkowa okoliczność była też okazją do podkreślenia, jak wspaniały i piękny przykład do naśladowania wyróżnione pary dają tym dużo młodszym stażem małżeńskim, nierzadko będącym na początku wspólnej drogi przez życie.
Przytoczono też słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który tak mówił o uczuciach łączących dwoje ludzi: „Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie na dobre i na złe. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi”.
Janina i Ryszard Kucharscy, Wanda i Tomasz Słotowie, Anna i Czesław Sałdanowie, Bronisława i Czesław Jarochowie, Anna i Jan Kiełtykowie, Ewa i Władysław Sojowie, Elżbieta i Kazimierz Januszkiewiczowie, Irena i Jan Dębiccy, Halina i Bronisław Busztowie, Krystyna i Kazimierz Rąbowie, Alicja i Jan Kaznowscy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze