Reklama

Od 85 lat dbają o rozwój i edukację młodzieży. Piękny jubileusz w murach Witkowskiego [ZDJĘCIA]


Jubileusz szkoły zwykle połączony jest ze świętowaniem jej sukcesów i tradycji. Właśnie tak przebiegał ten, który obchodzono 17 października w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego. Nie obyło się bez sentymentalnych wspomnień i podsumowania dotychczasowych osiągnięć.


Na uroczystościach jubileuszowych z okazji 85-lecia istnienia nie zabrakło absolwentów, obecnych uczniów i nauczycieli oraz sympatyków szkoły. Obchody zainaugurowała okolicznościowa msza święta w jarosławskiej kolegiacie, po której uczestnicy przenieśli się do sali gimnastycznej szkoły, gdzie czekała na wszystkich akademia, podczas której widownia zabrana została w sentymentalną podróż do dawnych lat. Był to okres szkolnych mundurków i tarcz, wspominany z sentymentem przez wielu absolwentów. Nie zabrakło też akcentów humorystycznych i tanecznych. Te drugie pojawiły się za sprawą występu tancerzy z Państwowego Ogniska Baletowego. Jak zwykle przy takiej sposobności były też przemówienia zaproszonych gości, w których życzono placówce dalszych sukcesów i rozwoju. Władze miasta Jarosławia reprezentowała na wydarzeniu zastępca burmistrza Magdalena Lehnart, a powiatu – starosta Kamil Dziukiewicz.

Szczególny wydźwięk miało też będące częścią uroczystości spotkanie absolwentów szkoły w dawnych klasach. Była okazja usiąść ponownie w szkolnej ławie, przespacerować się szkolnym korytarzem i podzielić wspomnieniami oraz poopowiadać o tym, co słychać obecnie u dawnych uczniów. Finałowym punktem obchodów był uroczysty bal jubileuszowy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/11/2025 20:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama