Jubileusz szkoły zwykle połączony jest ze świętowaniem jej sukcesów i tradycji. Właśnie tak przebiegał ten, który obchodzono 17 października w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego. Nie obyło się bez sentymentalnych wspomnień i podsumowania dotychczasowych osiągnięć.
Na uroczystościach jubileuszowych z okazji 85-lecia istnienia nie zabrakło absolwentów, obecnych uczniów i nauczycieli oraz sympatyków szkoły. Obchody zainaugurowała okolicznościowa msza święta w jarosławskiej kolegiacie, po której uczestnicy przenieśli się do sali gimnastycznej szkoły, gdzie czekała na wszystkich akademia, podczas której widownia zabrana została w sentymentalną podróż do dawnych lat. Był to okres szkolnych mundurków i tarcz, wspominany z sentymentem przez wielu absolwentów. Nie zabrakło też akcentów humorystycznych i tanecznych. Te drugie pojawiły się za sprawą występu tancerzy z Państwowego Ogniska Baletowego. Jak zwykle przy takiej sposobności były też przemówienia zaproszonych gości, w których życzono placówce dalszych sukcesów i rozwoju. Władze miasta Jarosławia reprezentowała na wydarzeniu zastępca burmistrza Magdalena Lehnart, a powiatu – starosta Kamil Dziukiewicz.
Szczególny wydźwięk miało też będące częścią uroczystości spotkanie absolwentów szkoły w dawnych klasach. Była okazja usiąść ponownie w szkolnej ławie, przespacerować się szkolnym korytarzem i podzielić wspomnieniami oraz poopowiadać o tym, co słychać obecnie u dawnych uczniów. Finałowym punktem obchodów był uroczysty bal jubileuszowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze