Reklama

Od miesięcy dostawali najniższą pensję. Teraz nawet tego nie mają

11/02/2015 10:55

Dramat kilkudziesięciu pracowników spółki Budexim Budowy. Od miesięcy nie dostają wypłat, chociaż bez przerwy pracują, wykonując zlecenia dla firm, które płacą na bieżąco. Na dodatek ich spółka została ostatnio sprzedana. Nowym prezesem jest człowiek znikąd. Według nich jest to słup z kryminalną przeszłością.

Co na to firma matka

Spółka Budexim Budowy została utworzona z majątku i pracowników JPB Budexim. Jej kapitał założycielski wynosi 5 tys. zł. Wykonuje prace zlecane. Wygląda to tak, że przetargi wygrywa JPB Budexim, a później zleca stworzonej przez siebie spółce ich realizację. Jak mówią pracownicy, główna firma zabiera za to 10 procent zysku. Obie firmy mieszczą się w tym samym budynku. – Nawet księgowość prowadziła ta sama osoba. Niby podzieleni, ale w sumie nie do końca – mówią pracownicy. W obu firmach trudno znaleźć kogoś z władz. W końcu udaje się trafić na prezesa JPB Budexim, który, mimo tego że jest na zwolnieniu lekarskim, udziela informacji. – Objąłem funkcję w sierpniu ubiegłego roku. Taką sytuację już zastałem – mówi prezes Zbigniew Kurpiel. Według niego winne są władze spółki Budexim Budowy, które doprowadziły firmę do bankructwa. Twierdzi, że jego spółka starała się pomóc m.in., użyczając sprzętu do robót. Nie zgadzają się z tym pracownicy i pokazują fakturę na prawie pół miliona złotych za wykorzystywanie maszyn i narzędzi należących do głównej firmy wystawioną za jeden miesiąc. Prezes wyjaśnia, że wszystkie płatności między firmami były realizowane na bieżąco do momentu, gdy okazało się, że w nowej firmie pieniądze gdzieś giną. 


fot.Roman Kijanka
Tak, według pracowników, wygląda nowy właściciel i prezes spółki Budexim Budowy.

Reklama


fot.Roman Kijanka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-02-11 15:59:30

    Nie ma wolności bez " Solidarności" . Pamiętacie? Pamiętamy.Precz z 'komuną" , też pamiętacie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    też robotnik - niezalogowany 2015-02-11 23:40:15

    Mam nadzieję, że panowie robotnicy, ich znajomi i członkowie rodzin odpłacą się rządzącym w tym kraju od ponad 7 lat już przy okazji jesiennych wyborów parlamentarnych a może jeszcze wcześniej, wiosną, przy okazji tych prezydenckich.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    też szarak - niezalogowany 2015-02-11 23:59:39

    Dla zwykłego robotnika nie ma teraz przywilejów ,a przecież to zwykłym robolom na wierzch jak gówna wypływają elity

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama