Dramat kilkudziesięciu pracowników spółki Budexim Budowy. Od miesięcy nie dostają wypłat, chociaż bez przerwy pracują, wykonując zlecenia dla firm, które płacą na bieżąco. Na dodatek ich spółka została ostatnio sprzedana. Nowym prezesem jest człowiek znikąd. Według nich jest to słup z kryminalną przeszłością.
Spółka Budexim Budowy została utworzona z majątku i pracowników JPB Budexim. Jej kapitał założycielski wynosi 5 tys. zł. Wykonuje prace zlecane. Wygląda to tak, że przetargi wygrywa JPB Budexim, a później zleca stworzonej przez siebie spółce ich realizację. Jak mówią pracownicy, główna firma zabiera za to 10 procent zysku. Obie firmy mieszczą się w tym samym budynku. – Nawet księgowość prowadziła ta sama osoba. Niby podzieleni, ale w sumie nie do końca – mówią pracownicy. W obu firmach trudno znaleźć kogoś z władz. W końcu udaje się trafić na prezesa JPB Budexim, który, mimo tego że jest na zwolnieniu lekarskim, udziela informacji. – Objąłem funkcję w sierpniu ubiegłego roku. Taką sytuację już zastałem – mówi prezes Zbigniew Kurpiel. Według niego winne są władze spółki Budexim Budowy, które doprowadziły firmę do bankructwa. Twierdzi, że jego spółka starała się pomóc m.in., użyczając sprzętu do robót. Nie zgadzają się z tym pracownicy i pokazują fakturę na prawie pół miliona złotych za wykorzystywanie maszyn i narzędzi należących do głównej firmy wystawioną za jeden miesiąc. Prezes wyjaśnia, że wszystkie płatności między firmami były realizowane na bieżąco do momentu, gdy okazało się, że w nowej firmie pieniądze gdzieś giną.

fot.Roman Kijanka
Tak, według pracowników, wygląda nowy właściciel i prezes spółki Budexim Budowy.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie ma wolności bez " Solidarności" . Pamiętacie? Pamiętamy.Precz z 'komuną" , też pamiętacie?
Mam nadzieję, że panowie robotnicy, ich znajomi i członkowie rodzin odpłacą się rządzącym w tym kraju od ponad 7 lat już przy okazji jesiennych wyborów parlamentarnych a może jeszcze wcześniej, wiosną, przy okazji tych prezydenckich.
Dla zwykłego robotnika nie ma teraz przywilejów ,a przecież to zwykłym robolom na wierzch jak gówna wypływają elity
Fantastyczna fotka! Jak te biedactwa poradzą sobie na europejskim rynku pracy, gdzie pracę uwiecznioną na fotografii będzie musiała wykonać jedna osoba. Biedactwa, jak oni sobie poradzą na europejskim rynku pracy. Biedactwa ...
Na jakiej podstawie zwolnią dyscyplinarnie? Trzeba rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia z winy pracodawcy wynikający z przepisu art. 55 § 11 KP. Nie wypłacanie wynagrodzenia w terminie to ciężkie naruszenie praw pracownika. I na tej podstawie można się zwolnić. Drodzy pracownicy, poczytajcie coś innego niż etykiety na butelkach. Trochę wiedzy nie zaszkodzi, a myślenie nie boli.
myślenie nie boli zwłaszcza młodych byznesmenów nie potrafią prowadzić firmy jeśli nie mają przynajmniej 50 % zysków, a jak pojawia się pierwszy podatek to zaraz biorą BMW w leasingu, nieważne, że kupione głownie dla szpanu i nabijają kasę tylko dealerowi ... ale potrafią nie zapłacić i zaoszczędzić na podatku dochodowym
do se7en mój tato tam pracuje i od miesięcy nie dają wypłaty i co ty sobie myślisz ?! cwany jesteś idź sobie pracuj za marne 1200 zl i do tego nie otrzymuj wypłaty !!! a rachunki i życie... to co ty cwaniaku jeden ( nie będę używać wulgaryzować bo nie jestem na twoim poziomie frajerze !!!! ) myślisz same się spłacą !!!! zal mi ciebie człowieku upośledzony życiowo !!!!
Nie ma wolności bez " Solidarności" . Pamiętacie? Pamiętamy.Precz z 'komuną" , też pamiętacie?
Mam nadzieję, że panowie robotnicy, ich znajomi i członkowie rodzin odpłacą się rządzącym w tym kraju od ponad 7 lat już przy okazji jesiennych wyborów parlamentarnych a może jeszcze wcześniej, wiosną, przy okazji tych prezydenckich.
Dla zwykłego robotnika nie ma teraz przywilejów ,a przecież to zwykłym robolom na wierzch jak gówna wypływają elity