Reklama

Odcinek Mickiewicza w Przemyślu... niczyj?

Nikt nie chce się przyznać do fragmentu ulicy Mickiewicza w Przemyślu. Okazuje się, że ten ponad 100-metrowy odcinek jest... niczyj.

Radny Maciej Kamiński wysłał do warszawskiej centrali Polskich Kolei Państwowych SA w sprawie fragmentu ulicy Mickiewicza  dwa pisma. W obu zwrócił się z prośbą o podjęcie działań dotyczących naprawy odcinka ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Mickiewicza w pobliżu torów kolejowych, obok kapliczki[paywall].  Mieszkańcy tamtego rejonu potwierdzają, że tak fatalny stan nawierzchni to nic dziwnego. Tak on wygląda od kilkunastu lat i jak dotąd nie było żadnej poprawy. Codziennie przechodzą tamtędy setki osób.

– W piśmie do PKP, oczywiście na prośbę mieszkańców, którzy mogą mieć roszczenia lub chcą zgłaszać swoje uwagi w tej sprawie, poprosiłem o wskazanie instytucji, która jest właścicielem terenu i którama obowiązek zadbania o ten teren – dodał M. Kamiński.

Reklama

PKP nie, ZDM nie

Spółka PKP odpowiedziała. I to bardzo szczegółowo. Stwierdziła, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych remont tego odcinka należy do zarządcy drogi. Do ich obowiązków należy natomiast utrzymanie drogi w obrębie torowiska i do rogatek torowiska. W przypadku braku rogatek to 4 m od skrajnej szyny. Dodatkowo Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie zapewnił, że wyrazi zgodę na wejście w ich teren na czas wykonania remontu.

Skoro – zdaniem PKP SA – remont tego odcinka należy do zarządcy drogi, oznacza to ni mniej, ni więcej, że remont powinien zrobić Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu...

Reklama

Radny M. Kamiński takż w tej sprawie złożył interpelację. Odpowiedział mu zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder. Okazało się, że... teren ten jest własnością Skarbu Państwa. Użytkownikiem terenu na prawach wieczystego użytkowania są Polskie Koleje Państwowe SA. W związku z tym, miasto nie może zlecić wykonania remontu przemyskiemu ZDM. G. Hayder dodał, że miasto ze swojej strony skierowało pismo do władz spółki PKP o... dokonanie naprawy tego fragmentu ulicy Mickiewicza.

Kto więc odpowiada za ten ponad 100-metrowy odcinek? Wygląda na to, że nikt. Paradoks czy absurd?

Reklama

– Ten fragment, o którego remont apeluje jeden z radnych, trudno nawet nazwać ulicą czy drogą publiczną. Taka bowiem charakteryzuje się swobodą poruszania się pojazdów, a w tym miejscu, jak wiadomo, ten warunek nie jest spełniony. Najważniejsze jest jednak to, że Zarząd Dróg Miejskich nie ma tego odcinka drogi pod swoją pieczą. Teren pozostaje całkowicie w gestii właściciela, a więc PKP – podsumował rzecznik magistratu Witold Wołczyk.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Suzuka Nakamoto - niezalogowany 2018-07-02 19:14:19

    Zapomnijcie o naprawie tego ciągu pieszo-jezdnego, aczkolwiek, jeśli byłoby tam przynajmniej kilka dorodnych drzew, to kto wie, bo tak się nie opłaca za to zabierać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zorientowany ekolog - niezalogowany 2018-07-03 12:29:20

    Ile takich dorodnych drzew jest w tym mieście, ho ho ho. A tu słyszę że jest ktoś, kto na nie czyha i tylko czeka, jak je będzie mógł wyciąć.  Nie boję się użyć tego słowa, ale to już  pachnie działaniami mafijnymi i stoi za tym gruba kasa, międzynarodowa, zresztą. Wiem dlaczego tak się dzieje. Nawet nie wiecie, że z takiej dorodnej topoli przy ulicy można trzepać wielką kasiorę. Za ekstrakt z drewna zwany populusonem firmy kosmetyczne dają  10 000 dolarów za butelkę o pojemności 0,3334 l.  Już nie wspomnę, że w każdym drzewie jest jego dusza, a kto go wycina to ją zabija. To barbarzyństwo. Co robić więc? Co robić?  Jak przerwać ten łańcuch niecnych powiązań? Sądzę, że najlepiej by było, gdyby  na każdy pień drzewa założyć coś w rodzaju pasa cnoty.  Okuć pień do wysokości korony, to i nikt go nie  wytnie. Co Ty na to Nakamoto? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vvv - niezalogowany 2018-07-03 14:45:54

    Czasy takie ze tylko kamienice sa w cenie.Po co komu kawalek ulicy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama