Reklama

Oddali cześć patronowi i honorowej obywatelce miasta

16/06/2019 09:33

W ubiegłą sobotę, 8 czerwca, obchodzono Dzień Patrona Miasta, bł. o. Michała Czartoryskiego. W bazylice Matki Bożej Bolesnej odprawiono uroczystą mszę, a akt nadania honorowego obywatelstwa Jarosławia odebrała Władysława Kondracka. Zagrał też zespół Exodus 15.

W sobotnie popołudnie ścisłym centrum Jarosławia była bazylika Matki Bożej Bolesnej i plac przed klasztorem oo. Dominikanów. Tu właśnie uroczyście obchodzono Dzień Patrona Miasta. Wydarzenie zgromadziło władze Jarosławia, parlamentarzystów, przedstawicieli miejskich przedsiębiorstw i instytucji, a przede wszystkim mieszkańców, którym postać bł. o. Michała Czartoryskiego jest szczególnie bliska. Na początek odprawiono mszę świętą, której przewodniczył Paweł Kozacki OP – prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów[paywall].

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama