W ubiegłą sobotę, 8 czerwca, obchodzono Dzień Patrona Miasta, bł. o. Michała Czartoryskiego. W bazylice Matki Bożej Bolesnej odprawiono uroczystą mszę, a akt nadania honorowego obywatelstwa Jarosławia odebrała Władysława Kondracka. Zagrał też zespół Exodus 15.
W sobotnie popołudnie ścisłym centrum Jarosławia była bazylika Matki Bożej Bolesnej i plac przed klasztorem oo. Dominikanów. Tu właśnie uroczyście obchodzono Dzień Patrona Miasta. Wydarzenie zgromadziło władze Jarosławia, parlamentarzystów, przedstawicieli miejskich przedsiębiorstw i instytucji, a przede wszystkim mieszkańców, którym postać bł. o. Michała Czartoryskiego jest szczególnie bliska. Na początek odprawiono mszę świętą, której przewodniczył Paweł Kozacki OP – prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów[paywall].
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze