Z inicjatywy i środków Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu i jej prezes Bogny Pieczyńskiej na cmentarzu na Zasaniu w Przemyślu, przy nagrobku Anny Müller-Maczek, doszło do odsłonięcia specjalnej tablicy z „wdzięczności za wychowanie czterech synów, walczących później m.in. w I wojnie światowej.
Uroczystości rozpoczęło spotkanie w biurze Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, a potem zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. koncelebrowanej w przemyskiej archikatedrze. Przewodniczył jej bp Stanisław Jamrozek, a współcelebrował kapelan Garnizonu Przemyśl płk rez. Władysław Kozicki. Wojskową asystę wystawili żołnierze 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy[paywall]. Po mszy świętej uczestnicy udali się na cmentarz zasański, gdzie uroczyście poświęcono i odsłonięto tablicę przy nagrobku Anny Müller-Maczek.
Tablica owa to forma podziękowania za wychowywanie czterech synów walczących w I wojnie światowej oraz w walkach o odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Trzech z nich zginęło w latach 1917 – 1920. Pozostał tylko Stanisław Maczek, późniejszy generał broni.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze