Reklama

Oddawanie krwi pozytywnie uzależnia

16/02/2019 14:00

Promowanie krwiodawstwa i apele o oddawanie krwi to w Przemyślu regularne działania, a mimo to wciąż mamy jej za mało.

Codziennie do terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Przemyślu zgłasza się[paywall] sporo chętnych dawców. Jak pokazuje statystyka, krąg krwiodawców co roku wzbogaca się o nowe osoby. W 2017 roku w przemyskim punkcie krew oddało 2811 dawców, a w 2018 było ich 3016 (wzrost o 205 osób). W tym w 2017 roku osób oddających krew po raz pierwszy było 581, a rok później już 633. Najwięcej krwi oddają ludzie w młodym i średnim wieku. Zanotowany wzrost liczby dawców być może jest też związany z przeniesieniem punktu krwiodawstwa bliżej centrum, na ulicę Sportową 6.

Wciąż jednak nie brakuje osób, które obawiają się oddawania krwi. Jak mówi pani Aneta z RCKiK, krwiodawstwo jest bezbolesne, a organizm szybko się do niego przyzwyczaja. Co więcej, człowiek staje się lekko od tego zależny, bo świadomość ratowania ludzkiego życia daje ogromną siłę i poprawia humor. Przez to tak dużo ludzi przychodzi, by oddać krew i poczuć satysfakcję z pomagania innym.

Reklama


fot.Igor Romanuk
IR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sabina - niezalogowany 2019-02-23 21:43:17

    Oddawanie krwi pozytywnie uzależnia i jest jak nałóg 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama