Reklama

Oddział onkologii w Przemyślu po modernizacji [ZDJĘCIA]

03/08/2018 19:00

Otwarcie odnowionego oddziału onkologii w przemyskim szpitalu wojewódzkim ma oznaczać nie tylko ładniejsze sale, ale również poprawę jakości leczenia pacjentów.

Zmodernizowany oddział oficjalnie otwarto 1 sierpnia. Sale zostały wyremontowane, założono klimatyzację oraz zakupiono nowoczesne łóżka i sprzęt pozwalający na stałe[paywall] monitorowanie stanu pacjenta z centrali zlokalizowanej w dyżurce pielęgniarek. Oddział zyskał też nowe sale do podawania chemioterapii w trybie jednodniowym.

– Jednak poza tym, co możemy zobaczyć i dotknąć, chciałbym również podkreślić, że zmieniła się także filozofia personelu dotycząca podejścia do chorych. Staramy się, aby nasz pacjent był w centrum, abyśmy mogli nieść mu realną pomoc, jakiej potrzebuje na różnych etapach choroby – powiedział kierownik oddziału Tomasz Ciszewski.

Reklama

W porównaniu do 2016 r. oddział przyjmuje teraz o ok. 30 proc. więcej pacjentów. – Pacjenci chcą leczyć się właśnie u nas, w szpitalu najbliższym miejsca ich zamieszkania, nie muszą odbywać podróży do odległych ośrodków onkologicznych, jak bywało to dotychczas. Z dumą i radością muszę stwierdzić, że nasze możliwości nie odbiegają aktualnie od tych, które oferują inne ośrodki onkologiczne w Polsce – mówił.

Po zmianach w Przemyślu można podawać chemioterapię nie tylko w warunkach jednego dnia, jak było to dotychczas, ale także w trybie kilkudniowych hospitalizacji. – Co więcej, możemy stosować wiele najnowocześniejszych terapii stosowanych w ramach 10 programów lekowych, dotyczących między innymi chorych na najczęstsze nowotwory, takie jak rak płuca, nowotwory złośliwe przewodu pokarmowego, rak piersi, prostaty i inne. Są to leki o najwyższej skuteczności, takie jak immunoterapia czy terapie celowane – opisywał T. Ciszewski.

Reklama

Przemyśl jest pierwszą i jak dotąd jedyną placówką na Podkarpaciu umożliwiającą pacjentom korzystanie z systemu chłodzenia skóry głowy zalecanego przez międzynarodowe towarzystwa onkologiczne w celu redukcji ryzyka wypadania włosów w trakcie chemioterapii.

Według zapewnień kierownika oddziału, bardzo dobra i zarazem korzystna dla pacjentów jest współpraca z ośrodkiem radioterapii. Co istotne, pacjenci są konsultowani w Przemyślu, a w przypadku kwalifikacji do leczenia radioterapią czas oczekiwania nie przekracza tygodnia. – Jest to prawdopodobnie bezkonkurencyjne w stosunku do innych ośrodków, a nasz pacjent ma możliwość zorganizowanego transportu do ośrodka radioterapii bez ponoszenia kosztów własnych – mówił.

– Moja zasługa w tym, że mamy nową onkologię jest żadna – powiedział dyrektor szpitala Piotr Ciompa. – Jestem osobą, która nie przeszkadzała, aby ludzie, którzy więcej wiedzą niż ja, rozwijali tu skrzydła – zaznaczył.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lipa - niezalogowany 2018-08-03 20:23:22

    No to  co tam robi dziadek Hołowka,wielki zwolennik zdrajców min szwejk.Ten człowiek ma juz chyba 80 lai i na pewno zna sie na onkologi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz. - niezalogowany 2018-08-03 20:40:49

    A WOŚP co dała.Rozumiem,ze obecnym notablom to przeszkadza o tym powiedziećA wyposażenie dostali.Biedacy zapomnieli podziękować.Takie to aż do bólu przemyskie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lukasik1979 - niezalogowany 2018-08-03 21:00:30

    Wstęgę przecina moja wychowaczyni z podstawówki p. Jadwiga Duda. Super kobieta. Pozdrowienia z Wrocławia:)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama