Otwarcie odnowionego oddziału onkologii w przemyskim szpitalu wojewódzkim ma oznaczać nie tylko ładniejsze sale, ale również poprawę jakości leczenia pacjentów.
Zmodernizowany oddział oficjalnie otwarto 1 sierpnia. Sale zostały wyremontowane, założono klimatyzację oraz zakupiono nowoczesne łóżka i sprzęt pozwalający na stałe[paywall] monitorowanie stanu pacjenta z centrali zlokalizowanej w dyżurce pielęgniarek. Oddział zyskał też nowe sale do podawania chemioterapii w trybie jednodniowym.
– Jednak poza tym, co możemy zobaczyć i dotknąć, chciałbym również podkreślić, że zmieniła się także filozofia personelu dotycząca podejścia do chorych. Staramy się, aby nasz pacjent był w centrum, abyśmy mogli nieść mu realną pomoc, jakiej potrzebuje na różnych etapach choroby – powiedział kierownik oddziału Tomasz Ciszewski.
W porównaniu do 2016 r. oddział przyjmuje teraz o ok. 30 proc. więcej pacjentów. – Pacjenci chcą leczyć się właśnie u nas, w szpitalu najbliższym miejsca ich zamieszkania, nie muszą odbywać podróży do odległych ośrodków onkologicznych, jak bywało to dotychczas. Z dumą i radością muszę stwierdzić, że nasze możliwości nie odbiegają aktualnie od tych, które oferują inne ośrodki onkologiczne w Polsce – mówił.
Po zmianach w Przemyślu można podawać chemioterapię nie tylko w warunkach jednego dnia, jak było to dotychczas, ale także w trybie kilkudniowych hospitalizacji. – Co więcej, możemy stosować wiele najnowocześniejszych terapii stosowanych w ramach 10 programów lekowych, dotyczących między innymi chorych na najczęstsze nowotwory, takie jak rak płuca, nowotwory złośliwe przewodu pokarmowego, rak piersi, prostaty i inne. Są to leki o najwyższej skuteczności, takie jak immunoterapia czy terapie celowane – opisywał T. Ciszewski.
Przemyśl jest pierwszą i jak dotąd jedyną placówką na Podkarpaciu umożliwiającą pacjentom korzystanie z systemu chłodzenia skóry głowy zalecanego przez międzynarodowe towarzystwa onkologiczne w celu redukcji ryzyka wypadania włosów w trakcie chemioterapii.
Według zapewnień kierownika oddziału, bardzo dobra i zarazem korzystna dla pacjentów jest współpraca z ośrodkiem radioterapii. Co istotne, pacjenci są konsultowani w Przemyślu, a w przypadku kwalifikacji do leczenia radioterapią czas oczekiwania nie przekracza tygodnia. – Jest to prawdopodobnie bezkonkurencyjne w stosunku do innych ośrodków, a nasz pacjent ma możliwość zorganizowanego transportu do ośrodka radioterapii bez ponoszenia kosztów własnych – mówił.
– Moja zasługa w tym, że mamy nową onkologię jest żadna – powiedział dyrektor szpitala Piotr Ciompa. – Jestem osobą, która nie przeszkadzała, aby ludzie, którzy więcej wiedzą niż ja, rozwijali tu skrzydła – zaznaczył.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No to co tam robi dziadek Hołowka,wielki zwolennik zdrajców min szwejk.Ten człowiek ma juz chyba 80 lai i na pewno zna sie na onkologi
A WOŚP co dała.Rozumiem,ze obecnym notablom to przeszkadza o tym powiedziećA wyposażenie dostali.Biedacy zapomnieli podziękować.Takie to aż do bólu przemyskie.
Wstęgę przecina moja wychowaczyni z podstawówki p. Jadwiga Duda. Super kobieta. Pozdrowienia z Wrocławia:)
''Oddział onkologii w Przemyślu po modernizacji''No i co z tego ?!? Bullshit propaganda !!! Nic się nie zmieni !!! W dalszym ciągu będą wykańczać i dobijać, na różne cfane sposoby, tych biednych schorowanych ludzi, tak jak robili to do tej pory. A gdzie profilaktyka ?!? Jak nietrudno się domyśleć, w dalszym ciągu jej nie będzie !!!MIĘSO NA CENZUROWANYM - WHO OSTRZEGA - MIĘSO POWODUJE RAKA - PORTAL.ABCZDROWIE.PLYOTUBE.COM - LUDZIE POWINNI O TYM WIEDZIEĆ - DR MICHAEL GREGERYOUTUBE.COM - CZY MIĘSO POWODUJE RAKA ? - WHO MÓWI TAK!KIEŁBASA POWODUJE RAKA - CHOROBY - POLKI.PLNIE DAJ ZAROBIĆ LEKARZOM - HARMONICA.PL
TAK KARMIĄ W POLSKICH SZPITALACH. NIE UWIERZYSZ W TO CO ZOBACZYSZ NA ZDJĘCIACH! - SE.PL
Umieralnia. Alleluja! Jestem uratowany, bo tam nie byłem.
gdzie szpital przy ul. Słowackiego ?
The article you shared here is awesome. I really like and appreciate your work. The points you mentioned in this article are very helpful. I must try to follow these points and also share the other points.https://colorswitchaz.com
Sprostowanie oddzial nie zakupił łózek tylko dostal od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Pan redaktor powinien to napsac a nie mijać sie z prawdą bo to nie pasuje naszej wladzy . Podziekowania dla WOŚP byly w trakcie przemowienia podczas otwarcia .
jeżeli faktycznie Owsiak pomógł to kim wy jesteście nie wspominając o tym , chyba że jestem w błędzie
Za to radny jest obecnie na każdym możliwym zdjęciu. Wiadomo wybory, ale to jest wprost denerwujące - otwieram szafę - radny, Wstyd panie radny promować się za publiczne pieniądze.
Jeżeli to prawda z tym zakłamaniem na temat WOSP, to naprawdę Życie totalnie upadło.
Nie judż człeczyno . Dowiedziałem się ,ze WOŚP partycypowała w niewielkiej części zakupu . Więc pomyśl ,jeśli ty dokładasz się np. 20% do kosztów , to nie oczekuj hołdów pochwalnych , bo co w takim razie nalezałoby zrobić ,żeby zachować proporcje dla sponsora / niewazne , panstwowego czy prywatnego /80% / POMYŚL
Moze i dziadek ale Pan Holowka to jest dobry specjalista w onkologii...jako jeden z pierwszych w przemyslu mial tytul ginekologa onkologa i ciekawi mnie czy w Przemyslu znajdzie sie ktos kto posiada taka wiedzę w tej dziedzinie..i jest tak dobrym i milym lekarzem nie wspomnę o tym ze to dobry człowiek..ale nie ktorym wszystko przeszkadza taka natura polaka zawsze cos...
No to co tam robi dziadek Hołowka,wielki zwolennik zdrajców min szwejk.Ten człowiek ma juz chyba 80 lai i na pewno zna sie na onkologi
A WOŚP co dała.Rozumiem,ze obecnym notablom to przeszkadza o tym powiedziećA wyposażenie dostali.Biedacy zapomnieli podziękować.Takie to aż do bólu przemyskie.
Wstęgę przecina moja wychowaczyni z podstawówki p. Jadwiga Duda. Super kobieta. Pozdrowienia z Wrocławia:)